Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Samsun Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Gündem 14.07.2022, 22:34
Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, "15 Temmuz şuuruyla, çelik gibi bir iradeyle ve misliyle mukabele edeceğimizi hiç kimse hatırından çıkarmamalıdır" dedi.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, mesajını şu şekilde devam ettirdi: 

KARARLILIKLA KARŞI KOYULDU

“15 Temmuz; karanlık gecenin, aydınlık sabahında milletimizin birlik ve beraberliğiyle tarihe kazıdığı kahramanlık destanının adıdır. Tarihi şan ve şerefle dolu milletimiz 15 Temmuz gecesi Kahraman ordumuzun içine yuvalanmış işgalcilerin hainliklerine karşı namus ve şeref müdafaasını hiç çekinmeden ve korkmadan gerçekleştirmiştir. 15 Temmuz’da teslimiyete, bağımlılığa, boyunduruğa ve acziyete en cesur karşılık yüce milletimiz tarafından verilmiş; Bu çağ dışı darbe girişimine farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası kararlılıkla karşı koymuşlardır. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyorum

Egemenlik haklarımızı engellemeye kalkışanlara 15 Temmuz şuuruyla, çelik gibi bir iradeyle ve misliyle mukabele edeceğimizi hiç kimse hatırından çıkarmamalıdır diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “ Yüce Milletimizin varlığının en büyük güvencesi, milli birlik ve beraberlik ruhumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle;  aziz milletimizin sağduyusuyla perçinlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Cenab-ı Allah (C.C.) Türk milletine bir daha böyle karanlık geceler yaşatmasın” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)