Samsun Yazarlar Derneğinden 'Lütfü Türkkan' Tepkisi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katıldığı Bingöl'de halk ziyaretleri esnasında şehit yakını ile diyaloga giren İP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına sövmesiyle başlayan tepkiler büyüyor. 

Gündem 06.11.2021, 12:12
Samsun Yazarlar Derneğinden 'Lütfü Türkkan' Tepkisi

İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına sövmesiyle başlayan tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Samsun Yazarlar Derneği'den Başkanı Ahmet Seven, Milletvekili Türkkan'ın şehitlere karşı küfürlelerinin savunulacak bir yanı olmadığını belirterek, "Şehit ailelerine laf söyleyen karşısında Türk Milletini bulur. Bu kelimeleri kullanan Lütfü Türkkanın arka planı iyi araştırılmalıdır. Bu sözler şehitlerimize karşı bir öfkenin ve hıncın eseri olmalı...Bu adamın karın ağrısının ne olduğu araştırılıp  öğrenilmelidir." dedi.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Seven: İyi Parti Milletvekili Türkkan'ın Suçluluk psikolojisi ile hareket ettiğini bunun cevabını Türk Milletinin vereceğini belirterek şunları söyledi:

"Şehit yakınına karşı kullanılan ağır cümle güvensizlik tahammülsüzlük ve suçluluk psikolojisinin eseridir.  Yapılan hakaret ve hareket hezeyandır. Yüce Türk Milletine cevap hakkı doğmuş olup cevabını  Yüce Türk Milleti verecektir.  Burası Kürdistan diyen kendini bilmeze cevap verme cesaretini gösteremeyenler Şehit yakınına ağıza alınmayacak ağır sözler kullanabiliyorlar. Çok yazık. Milletimizden özür dilemeli ve TBMM'de milleti temsil görevinden istifa etmelidir. Şiddetle kınıyorum. " 


Haberin Geçmişi

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e esnaf ziyareti sırasında şehit yakını Tahir Gümren, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye sinkaflı sözler sarf etti.

Bir vatandaşa yönelik sözleri büyük tepki çeken Türkkan, gecenin ilerleyen saatlerinde yaptığı açıklamada "Milletimizden özür diliyorum" dedi.

Lütfü Türkkan, "Gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan bana da hiç yakışmayan sözler. Bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)