Alexa

“Sana İhtiyacım Var“

Suriye'de yaşanan olayların yanı sıra ağır kış şartları, açlık gibi nedenlerle çocuk ölümlerinin yaşanması, acil yardıma ihtiyaç duyanların sayısının her geçen gün artması üzerine "Sana İhtiyacım Var" kampanyası başlatılıyor.

 “Sana İhtiyacım Var“
banner327
 Suriye'de olayların yanı sıra ağır kış şartları, açlık gibi nedenlerle çocuk ölümlerinin yaşanması, acil yardıma ihtiyaç duyanların sayısının her geçen gün artması üzerine yeni bir yardım kampanyası başlatılıyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının desteklediği Türk Kızılayı ve birçok sivil toplum kuruluşunun katkı verdiği "Sana İhtiyacım Var" kampanyasıyla başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri, dertlerine çare, yaralarına merhem olunması amaçlanıyor.

Suriye'de 2011 yılında başlayan ve yaklaşık 3 yıldır süren iç çatışmalar şiddetini arttırarak devam ediyor.

Olaylar başlamadan önce 20 milyon civarında bir nüfusa sahip olan ülkede bugün yaklaşık 10 milyon kişi acil insani yardıma ihtiyaç duyuyor. Bu süreçte 6,5 milyon Suriyeli evini terk etmek zorunda kalırken bunlardan 3 milyonu kurtuluşu komşu ülkelere kaçmakta buldu.

-1 milyondan fazla çocuk

Ülke dışına çıkmak zorunda kalan Suriyelilerin dörtte üçünü kadın ve çocuklar oluşturuyor. 1 milyondan fazla çocuk ülkelerinden ve evlerinden uzakta, zor şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor. Suriye'de ağır kış şartlarından ve açlıktan çocuk ölümleri yaşanırken, halk bir çok insani yardım malzemesine ihtiyaç duyuyor. 

 Bu çerçevede başta çocuklar olmak üzere, kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri, dertlerine çare, yaralarına merhem olmak için AFAD'ın desteğiyle "Sana İhtiyacım Var"  yardım kampanyası başlatılacak.

 Suriye'deki mağdurlara yardım ulaştırılmak için düzenlenen kampanyaya geçen sene "Bir Ekmek Bir Battaniye" kampanyasını hayata geçiren İnsani Yardım Platformu çatısı altında Türk Kızılayı ve birçok sivil toplum kuruluşu da destek veriyor.

"Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası tanıtım programı, İnsani Yardım Platformu çatısı altında toplanan insani yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluşları ve 17 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla 22 Ocak Çarşamba günü saat 10.00'da Sütlüce Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. Kampanyayla ilgili hazırlanan kamu spotları ve afişler de toplantıda tanıtılacak.

-Kampanyaya destek verenler

"Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyasına AFAD, Hak-İş Konfederasyonu, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, Memur Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, Uluslararası Rabia Platformu ve Anadolu Ajansı'nın yanı sıra AID Uluslararası Doktorlar Birliği, Ankara Şam Genç İşadamları Derneği (ANSAGİAD), Beşir Derneği, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Deniz Feneri Derneği, Dost Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Dünya Yetimler Vakfı, Hayrat İnsani Yardım Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, İsra Uluslararası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Sadakataşı Derneği, Şifa Platformu, Türk Kızılayı, Verenel Derneği, Yardımeli Derneği ve Yeryüzü Doktorları destek veriyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 20:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZGÜRLÜK KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INC
ÖZGÜRLÜK KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INC - 5 yıl Önce

biz% 3 bir kredi almak yardım etmek için buradayız ve hiçbir kredi kontrolü, biz kredisi bireysel kredi borç konsolidasyonu sunuyoruz, bize libertyloaninvestment@ymail.com

roman catholic
roman catholic - 1 yıl Önce

Merhaba
Bu, Roma Katolik Hıristiyan örgütünün, finansal yardım gibi yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için bir finansal fırsat açtığını genel kamuoyuna bildirmektir. Dolayısıyla, maddi zorluklarla karşılaşıyorsanız veya herhangi bir finansal sorunla karşı karşıyaysanız ve kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacınız varsa veya düşük faizle seçtiğiniz uzun ve kısa süreli bir süre için faturalarınızı ödemek zorundasınız. Bireyler ve şirketler için her bir vade için% 2, e-posta yoluyla bugün bize ulaşın. Adres: (romancatholic19@gmail.com) İncil (Luke 11:10), soran herkese sorar; bulur; ve kapıyı çalan birine kapı açılacak. Bu fırsatı kaçırmayın çünkü İsa dün, bugün ve sonsuza kadar aynı. Lütfen bu ciddi bir fikir için ve Allah korkan insanlar için Roma Katolik Hıristiyan örgütünün samimi selamlarını alın, Bu e-posta yoluyla bugün bize ulaşın: (romancatholic19@gmail.com)

Lutheran Hospital
Lutheran Hospital - 8 ay Önce

Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.