Sanatçı Köyü için büyük destek

MUĞLA'nın Milas İlçesi Boğaziçi Mahallesi'ne, sanatçıların zor günlerinde, ücretsiz olarak barınabileceği, sağlık ve sosyal hizmet alabileceği bir Sanatçı Köyü kurulması için başlatılan kampanyaya destek yağıyor.

Gündem 19.12.2015, 12:13 19.12.2015, 12:46
Sanatçı Köyü için büyük destek

Bodrum ve Milas ilçelerinde yaşayan sanatçıları bünyesinde barındıran Karya Sanat Emekçileri Derneği (KASANDER) tarafından Milas'ın Boğaziçi Mahallesi'nde 36 dönüm alan üzerine Sanatçı Köyü kurulacak. Projenin uygulanış ve sürdürülebilirlik metotları açısından dünyada ilk olacağı belirtildi. Sanatçı Köyü projesinin sanatçıların ilgisi ve desteğiyle Türkiye'de şimdiden en geniş tabanlı ve en kalabalık katılımlı dayanışma kampanyası olacağını vurgulayan KASANDER Başkanı Dr. Taner Uysal, "Bir ay gibi kısa bir süre içerisinde sinema, tiyatro, resim, müzik ve heykel sanatçılarından oluşan yaklaşık 2 bin kişi kampanyamıza destek verdi. Toplanan miktarı önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Yurdumuzun duayen sanatçıları, sanat yönetmenleri, akademisyenleri ve önde gelen bilim insanlarımızla özverili biçimde çalışıyoruz. Sponsorlarımız aracılığıyla bir kısmı mal ve hizmet bedeli, bir kısmı da nakdi anlamda olmak üzere proje maliyetinin önemli bir kısmı çözüme kavuşturuldu. Projenin ivedilikle faaliyete geçebilmesi ve ivme kazanabilmesi adına özellikle sanata, sanatçılarımıza duyarlı ve bu konuda sosyal sorumluluk projelerine destek vermek isteyen işadamlarımızın, kuruluşlarımızın desteklerini bekliyoruz" dedi.


Projenin uygulanacağı alanda sanatçılarla birlikte incelemelerde bulunan Uysal, 36 dönüm arazi üzerine kurulacak Sanatçı Köyü projesinin yaklaşık 3 buçuk milyon dolara mal olacağını belirterek hazırlanan projelerin fotoğraflarını paylaştı. 

Yorumlar (0)