Alexa

Sarraf'ın mal varlığındaki tedbir kaldırıldı...

İstanbul merkezli operasyon kapsamında tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf'ın mal varlığına uygulanan tedbir kararı kaldırıldı.

Sarraf'ın mal varlığındaki tedbir kaldırıldı...
banner327

Sarraf'ın avukatı Şeyda Yıldırım, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında müvekkilinin 21 Aralık'ta tutuklanmadan önce mal varlığına İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tedbir konulması kararına itiraz etti. 

İtirazı değerlendiren nöbetçi İstanbul 29. Sulh Ceza Mahkemesi, "hukuksuz" olduğu gerekçesiyle mal varlığına tedbir kararının kaldırılmasına hükmetti.

Mahkemenin bu kararını, soruşturma dosyasında yer alan delillerle tedbir kararının uygulanamayacağı ve Mali Suçları Araştırma Kurulu'ndan (MASAK) araştırma raporu alınmadığı gerekçesiyle verdiği kaydedildi. 

- Soruşturma savcısı Kara itiraz etti

Bu arada, mahkemenin bu kararına, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Celal Kara'nın itiraz ettiği öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten diğer savcılar Ekrem Aydıner ve Mustafa Erol'un da mahkemenin mal varlığına tedbir konulmasının kaldırılması kararını inceledikleri ve karara ilişkin mütalaa hazırladıkları, bu karara itiraz edip etmeyeceklerinin henüz netleşmediği kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 16:03
YORUM EKLE