Alexa

Şehit Uzman Çavuş Ali Şahin Manisa'da defnedildi

26 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin, memleketi Manisa'nın Turgutlu ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş Ali Şahin Manisa'da defnedildi
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden terör operasyonlarında şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin, memleketi Manisa'nın Turgutlu ilçesinde toprağa verildi.

 "Kardeşim ölmedi baba, şehit oldu.” 


İzmir’e uçakla getirilen şehit Ali Şahin, önce Turgutlu Devlet Hastanesi morguna koyuldu. Oradan da helâllik alınması için Turgutlar Mahallesi, Menteş Sokak’taki babaevine, daha sonra cenaze namazının kılınacağı Pazar Camisi’ne götürüldü. Burada şehidin babası Mehmet Emin Şahin, annesi Hazar Şahin, ağabeyi, kardeşleri ve akrabaları, tabuta sarılarak öptü ve ağladı. Ayakta durmakta zorlanan baba Şahin, namazdan kısa bir süre önce bayıldı.

'BURADA ÖLEN ŞEHİT KÜRTTÜR, KÜRT OĞLU KÜRTTÜR'


Cenaze namazı kılınmadan önce tabutun başında bulunan şehidin bir yakını, “Bakın, herkes burada bilsin ki kimse burada Kürtün hakkını savunmuyor. Burada ölen şehit Kürttür, Kürt oğlu Kürttür. Yapmayın, etmeyin lütfen. Rica ediyoruz. Kardeşimiz şehit oldu. Bu vatan için hepimiz hazırız canımızı vermeye.” diyerek tepki gösterdi.

'BİZ ŞU ANA KADAR ATEŞİN NEREYE DÜŞTÜĞÜNÜ BİLMİYORDUK'

Şehidin amcası da şunları söyledi: “Biz sadece şunu istiyoruz, ben yanlış konuşmayacağım, biz sadece şunu istiyoruz, Ali bu kirli savaş için ne sondu, ne ilkti, ne de son olacak. Biz istiyoruz ki son olsun. Bizim yüreğimiz yandı. Biz şu ana kadar ateşin nereye düştüğünü bilmiyorduk. Gerçekten ateş, düştüğü yeri yakıyormuş, biz bunu şimdi öğrendik. Lütfen ateş başka ocaklara düşmesin, bizim isteğimiz budur. Bundan sonra kimsenin ocağına ateş düşmesin.”

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin’in cenaze namazını, ikindi namazını müteakip Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan kıldırdı. Ardından tekbirler eşliğinde, omuzlarda taşınarak cenaze aracına koyuldu. Bu sırada bazı vatandaşlar, terör örgütü PKK aleyhine slogan attı. Şehit Şahin, Turgutlu Belediye Mezarlığı içinde bulunan şehitlikte defnedildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 18:32
YORUM EKLE

banner331