Alexa

Şimdi de kadınları rehin alıyorlar

Bingöl’ün Yedisu ilçesinde mezra basan teröristler, kadınlara aratıp eve çağırdığı eşlerini dövüp tehdit ediyor.

Şimdi de kadınları rehin alıyorlar

Anadolu Korucu ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen, teröristlerin 2 korucuyu hastanelik edene kadar dövdüğünü söyledi. Sözen, terör örgütünün baraj yapımını engellemek için her yolu denediğini belirterek, “PKK’ya taviz verilirse yarın ’Okul, hükümet konağı da yapmayın’ diyecekler” dedi.


İhanet süreci PKK’lı teröristlerin gözlerini kararttı. Güpe gündüz köy ve mezraları basan gözü dönmüş teröristler kadın ve çocukları rehin almaya başladı. Anadolu Korucu ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen, Bingöl’ün Yedisu ilçesindeki mezrayı basan teröristlerin kadınları rehin aldıklarını belirterek, “Bölücü hainler önce kadınları rehin aldı, daha sonra da eve gelen korucuları dövüp silahlarını gasp etti” dedi. Ziya Sözen, teröristlerin kadınları rehin aldıktan sonra eşlerini aratarak “Çocuk hasta acele eve gel” diye baskı yaptıklarını ve savunmasız yakaladıkları korucuları darp ettiklerini söyledi. Yedisu’da da aynı yöntemle korucuları pusuya düşüren teröristlerin iki korucuyu hastanelik edene kadar dövdüklerini açıkladı. Terör örgütünün özellikle barajların inşasını engellemek için her yolu denediğini anlatan Sözen, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Elazığ ve Şırnak’ta çok sayıda silahlı taciz, mayın ve darp olayının yaşandığına dikkat çekti.

Asla taviz verilmemeli
PKK terör örgütüyle birlikte HDP’nin de baraj yapımına karşı olduğunu açıkladığını anımsatan Sözen, sadece Silvan Barajı’nın yüzlerce kişiye istihdam sağladığına vurgu yaptı. HDP’nin vatandaşı kışkırtmak için her yolu denediğini kaydeden Sözen sözlerini şöyle tamamladı: “HDP bir yandan yatırımları engelliyor, diğer yandan da PKK’yı devletin aleyhine kışkırtıyor. Diyarbakır ovasının yıllar sonra ilk defa verimliliği artacak, her eve ekmek girecek, aş girecek, ondan sonra suiistimal edemeyecekler. Barajlar 10 senede bitecekse daha kısa zamanda bitmeli.” Yeniçağ/N.Fatih Erboz

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 03:13
YORUM EKLE