Alexa


Talip Geylan, Türk Milleti Asildir, Soykırım Yapmaz!

Türk milletini soykırımla itham eden tüm devletlere seslenen Genel Başkan Geylan, “Kendi kirinizde boğulun! Soykırım, sömürgecilik ve zulümle dolu tarihinizle yüzleşin!” dedi.

Gündem 24.04.2020, 20:41
Talip Geylan, Türk Milleti Asildir, Soykırım Yapmaz!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sözde soykırım iddiaları ile ilgili bir açıklama yaparak, “Kendi kirinizde boğulun! Soykırım, sömürgecilik ve zulümle dolu tarihinizle yüzleşin!” dedi.

Geylan açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

1915’te Tehcir tedbirini alan dönemin İttihat ve Terakki Hükümetini minnetle andığını belirten Talip Geylan, "Tehcir uygulanmasaydı, belki de dört yıl sonra vermiş olduğumuz Kurtuluş Savaşı’mızın seyri değişecekti. Şunu da görmek lazım; milletimizi arkadan vuran, işgalci ülkelerle işbirliği yapan ve devlete isyan edenlere karşı alınabilecek en hafif tedbir olarak tehcir uygulaması hayata geçirilmiştir. Ne bekleniyordu? Masum ahaliyi katleden Taşnak çetelerine, adeta soykırım yaparcasına çocuk, kadın, yaşlı demeden öldüren, ülkemizin işgal edilmesi için yabancı güçlerle işbirliği yapanlara devlet seyirci mi kalacaktı? "dedi.

Türk Milletinin sicilinde tek bir leke olmadığını belirten Geylan, "Şöyle bir tarihe bakılsın; böylesi faaliyetler içerisinde olan gruplara karşı başka ülkelerde nasıl muamele edilmiş! Bugün siyasi ve diplomatik hedef ve çıkarları için, Türk Devleti’ni soykırımla itham eden tüm ülkelere diyoruz ki; kendi kirinizde boğulun! Soykırım, sömürgecilik ve zulümle dolu tarihinizle yüzleşin! Bilinen tarihin her döneminde onlarca imparatorluk ve devlet kurmuş olan milletimizin sicilinde tek bir leke yoktur. Türk Milleti, tarihin yüz akıdır…"dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P