Alexa

TGC: Karanlık güçler yine iş başında

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Suruç'taki Amara Kültür Merkezi önünde meydana gelen patlamayla ilgili yaptığı açıklama karanlık güçlerin yine iş başında olduğunu belirttti.

TGC: Karanlık güçler yine iş başında

TGC açıklamasında, “Karanlık güçler yine iş başındadır. Halkı ve gazetecileri hedef alan bu saldırıyı kınıyoruz. Faillerin en kısa sürede bulunmasını diliyoruz.” denildi. 

TGC'nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Terörle mücadelede ve barışı sağlamada tüm siyasetçilere, sivil toplum örgütlerine, meslek örgütlerine büyük görev düşüyor. Suruç’taki saldırının basın açıklaması sırasında yapılması düşündürücüdür. Karanlık güçler yine iş başındadır. Halka ve gazetecilere yönelik bu saldırının insanlık suçu olduğunu düşünüyoruz. Terörü lanetliyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyoruz, yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Halkı ve gazetecileri hedef alan bu saldırıyı kınıyoruz. Faillerin en kısa sürede bulunmasını bekliyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak bu tür saldırıların her zaman karşısında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.” 
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 15:55
YORUM EKLE