Alexa

TIR'lar için casusluk soruşturması

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Adana ve bölgesinde durdurulan tırlarla ilgili ihbarların yapılış biçimi ve izlenen yola ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

TIR'lar için casusluk soruşturması
banner327

 Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele Kanunu'nun  (TMK) 10. Maddesiyle Görevli Başsavcıvekilliğine "Devlet İstihbarat Hizmetleri ve  Milli İstihbaratı Kanunu" kapsamına giren konulara ilişkin çeşitli tarihlerde suç  ihbarlarının yapıldığının kamuoyunca bilindiği kaydedildi. 

 
Olayın tüm yönleriyle araştırılıp açıklığa kavuşturulabilmesi için  konunun soruşturulmasına karar verildiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer  verildi: 
 
 "İhbarlarda izlenen yol, yapılış şekli ile yazılı ve görsel medyada  ihbarların yapılış amacıyla ilgili yoğun şekilde gündeme getirilen devletin  istihbarat hizmetlerinin zafiyete uğratıldığı ve karşı casusluk faaliyetinin  yapıldığı iddialarına ilişkin olarak olayın tüm yönleriyle araştırılıp açıklığa  kavuşturulabilmesi için 2937 sayılı yasanın hükümleri ve TCK 330 kapsamında  konunun soruşturulmasına karar verilmiş olup basına ve kamuoyuna saygıyla  duyurulur." 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 20:15
YORUM EKLE