Twitter üzerinden açıklamada bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 12 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazasıyla ilgili olarak 6 saat sonra Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Gündem 01.10.2015, 21:26 01.10.2015, 21:30
Twitter üzerinden açıklamada bulundu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EGO otobüsünün karıştığı ve 12 vatandaşın hayatını kaybettiği, 7 kişinin de yaralandığı kazayla ilgili sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklamada bulundu.

Gökçek 18.20 sularında attığı twitlerde şu ifadelere yer verdi: "Bugün öğleden sonra Dikimevi'nde körüklü bir otobüsümüzün neden olduğu müessif bir kaza neticesinde 12 vatandaşımız hayatını kaybederken 7 vatandaşımız da yaralanmıştır. Olayın oluş nedeni ile ilgili savcılık, bilirkişiler ve EGO yetkilileri araştırmalara devam etmektedir. Olay bizi derin üzüntüye sokmuştur. Vefat eden hemşerilerimize Cenab-ı Hak'dan rahmet diliyoruz. Ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize Allah'dan acil şifalar diliyoruz. Tekrar ifade etmek istiyoruz ki üzüntümüz çok büyüktür. Şu anda kazaya karışan otobüs emniyet otoparkına çekilmiş olup, araç içi ve araç dışı kamera görüntüleri resmi bilirkişiler ve savcılık tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Olayı yakınen takip etmeye devam ediyoruz. 8 yıllık tecrübeli bir şoförün böyle bir kaza yapmasının nedeni bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacaktır. Vefat edenlerin aileleriyle, yaralıların ailelerine büyükşehir belediyesi ve EGO olarak maddi ve manevi destek olmak zorunda olduğumuzun şuurundayız. Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor...ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz.”
Yorumlar (0)