banner434

banner433

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım; Yaptıklarınız Açıkça Hainliktir!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Suat Başaran ve Atila Kaya'nın Milliyetçi-Ülkücü Hareketi yıpratma arayışı içine girdiklerini belirterek sert tepki gösterdi.

Gündem 05.06.2021, 19:39 06.06.2021, 00:23
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım; Yaptıklarınız Açıkça Hainliktir!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sosyal medya Twitter üzerinden Geçmişte Ülkü Ocakları çatısı altında görev yapmış ancak bugün Ülkücü Hareketle hiçbir bağı kalmamış bazı kişilerin 'lidere ve harekete' saldırılarını sabır ve dikkatle takip ettiklerini belirtti.

Ülkücü Hareketin karşısındaki şer cephesinde saf tuttular...

Suat Başaran ve Atila Kaya'nın Milliyetçi-Ülkücü Harekete, Başbuğ'a emaneti Ülkü Ocaklarına ülkücü hareketin mukaddes değerlerine karşı sürekli ve seviyesizce saldırarak Ülkücü Hareketi yıpratma arayışı içinde olduklarını belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım; "Bu iki kafadarın, her fırsatta Ülkücü Hareketin karşısındaki şer cephesinde saf tutarak, CHP-İP-HDP değirmenine nasıl su taşıdıklarını, Ülkücü Harekete ve Liderimize karşı olan muhasım odakların çizgisinde nasıl birer piyon haline geldiklerini çok iyi biliyoruz. Hayattayken Başbuğumuza hakaret edecek kadar alçalan Suat Başaran, dün hareketimizi bölmek için kurulan yapının başını çeken Servet Avcı'yla Ankara büyükşehir Belediyesi’nde iş tutuyor, CHP’li adayın arkasında durarak erdemlilik edebiyatı yapıyor. Bu durumun inandırıcı olmadığı ortadadır”dedi.

Genel Başkan Yıldırım paylaşımını şu şekilde sürdürdü;

Bunlar, Ülkü Ocakları'nın yapay zekâ, endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm odaklı çalışmalarından haberdar mıdır?

“Bu fitneciler, mankurt akıllarıyla binlerce şehit vermiş Milliyetçi-Ülkücü Hareketi yıkabileceklerini mi düşünüyorlar? Bunlar, Ülkücü Hareketi sahipsiz mi sanmaktadır? Yoksa aldıkları sözler, yaptıkları gizli pazarlıklar akıllarını başlarından mı almıştır? Karabağ’da 30 yıllık Ermeni işgali sona ermiş ve Türk Dünyası adına, Turan adına büyük bir adım atılmıştır. Ülkücü Hareket ve Liderimizin tavrı bu hususta belirleyici rol oynamıştır. Malum şahıslar konuyla ilgili tek bir cümle etmemiştir. Bu nasıl Türkçülük-Turancılıktır? Ülkü Ocakları, Türkiye'nin en büyük eğitim platformlarından birisini ücretsiz kurarken hangi birinden ses çıkmıştır? Bunlar Ülkü Ocakları'nın yapay zekâ, endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm odaklı çalışmalarından haberdar mıdır?" 

Hangisi Taşın Altına Elini Koydu

"Ülkü Ocakları, Türkiye'nin her karış toprağına yüzbinlerce fidan dikerken hangisinin eli toprağa değmiştir veya destek verdikleri Ekrem İmamoğlu'nun ormanlarımızı yakan PKK’nın sesi Pervin Buldan'la fidan dikme bahanesiyle bir araya gelmesine hangi eleştiriyi yapmışlardır?” şeklinde açıklamalara yer veren Ahmet Yiğit Yıldırım tepkisini şöyle devam ettirdi: Ülkü Ocakları, Türk Dünyası'ndaki soydaşlarımıza yardım götürürken hangisi taşın altına elini koymuştur? Ülkü Ocakları'nın 4 farklı dilde çıkardığı dergiyle Türk Dünyası kültür köprüsünü kuvvetlendirirken hanginizin yardımı dokunmuştur? Ülkü Ocakları, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin emirleriyle Mavi Vatanımıza göz dikenlere karşı İzmir’de büyük bir yürüyüş düzenlerken bunlar kaç adım atmış, kaç kelime etmiştir? Yunan haber bültenleri dahi Ülkü Ocakları'nı konuşurken bunların tek kelime ettiğini duyan olmuş mu?

Ülkücüler Kızıl Elma için çalışmaktadır

İzmir'deki 9 Eylül Yürüyüşü, 1978 Büyük Tandoğan Mitinginin bir devamıdır. Ülkücü Hareket aynı ruh ve heyecanla dimdik ayaktadır ve mazisinden aldığı güçle dün olduğu gibi bugün de Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin emrinde, Başbuğumuzun izinde Kızılelma için çalışmaktadır. Uyardık anlamadınız, söyledik duymadınız! Sizin yaptıklarınız bozgunculuk değil açıkça HAİNLİKTİR! Geçmişte görev yapmalarına rağmen Ülkü Ocakları başkanlığı sıfatını kullanarak hareketimize ahlaksızca saldıran kişilere ülküdaşlarımız her ortamda gereken tavrı gösterecektir!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)