Ülkü Ocaklarından Bayrak Tepkisi!

AKP'nin Bitlis'te yapmış olduğu mitingte Türk Bayraklarının yere atılmasına Bitlis Ülkü Ocakları tepki gösterdi...

Gündem 14.03.2014, 18:24 14.03.2014, 18:30
Ülkü Ocaklarından Bayrak Tepkisi!
AKP'nin Bitlis'te yapmış olduğu mitingte Türk Bayraklarının yere atılmasına Bitlis Ülkü Ocakları tepki gösterdi...

 11 Mart 2014 Salı günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bitlis’te yapmış olduğu mitingden sonra, mitingde dağıtılan Türk Bayrakları yerlere atılmış ve hatta pek çok kişi tarafından üzerlerine basılarak çiğnenmiştir. Bu süreçte hiçbir AKP görevlisi duruma müdahale etmemiştir. Miting sonrası alanda yerler yüzlerce bayrakla dolmuştur. Ne mitinge katılanlar ne de mitingi düzenleyenler Türk Bayrağı’na gereken saygıyı göstermemiş, şehitlerimizin kanlarını taşıyan şanlı bayrağımız alelade bir şeymiş gibi muamele görmüştür. Yere atılan bayraklar Bitlis Ülkü Ocakları mensupları tarafından mümkün olduğunca toplanmış ve muhafaza altına alınmıştır.

Yakın zamanda dağlardan “Ne Mutlu Türk’üm diyene” sözlerini sildiren, “T.C.” ibarelerini kaldıran ve arabalardaki Türk Bayrağı giydirmelerine ceza yazan AKP zihniyeti Bitlis’te de Türk Bayrağı’nı ayaklar altına almıştır.

Biz Bitlis Ülkü Ocakları olarak Bitlis’te düzenlenen AKP mitinginde şanlı Türk Bayrağı’na karşı yapılmış olan bu gayri ahlaki ve gayri milli hareketi esefle kınıyoruz. Bitlis’te Türk Bayrağı’nın muhafazası için Ülkücü Hareket dimdik ayaktadır. Şair’in dediği gibi: “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır” Vatanımız da Bayrağımız da bizlere emanettir.
Saygılarımızla…
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu