Alexa

Ülkücü Cengiz Akyıldız Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi MHP’nin Esenyurt’taki seçim ofisinin açılışında yaşanan taşlı ve silahlı saldırıda MHP'nin sevilen isimlerinden Cengiz Akyıldız hayatını kaybetti.

Ülkücü Cengiz Akyıldız Kimdir?

 MHP’nin Esenyurt’taki seçim irtibat ofisinin açılışında, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın ziyareti sırasında ateş açıldı. Bir grubun taşlı, silahlı ve sopalı saldırısında partinin basın danışmanı Cengiz Akyıldız ile 5 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan Cengiz Akyıldız tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Acı olayın ardından, Ülkücü olarak tanınan Akyıldız için sosyal medyada da çok sayıda mesaj atıldı, Akyıldız'a dua istendi, saldırıya büyük tepki gösterildi. Ülkücü camianın sevdiği isimlerden olan Akyıldız'ın vefat ettiği saldırı sonrası açıklama yapan MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, şunları söyledi: Bu hadisenin bir an önce çözülmesi, faillerinin yakalanması, bunu organize edenlerin ortaya çıkarılması hükümetin birinci derecede sorumluluğudur.” 

SALDIRIYI GENİŞ BİR GRUP OLARAK YAPTILAR
 
MHP olarak meşru ve demokratik çizgide mücadelelerini devam ettirdiklerini ifade eden Adan, “6 yaralımız var. Silahla, bıçakla yaralımız var. Dolayısıyla bu saldırıyı yapanlar geniş bir grup olarak yapmışlardır. Faillerin yakalanmaması noktasında hükümetin göstereceği anlayışsızlığı kabullenmemiz mümkün değildir.” diye konuştu. Saldıranların kim olduğu şeklindeki soruya Adan, “Failler ortada, onları hükümet açıklasın.” cevabını verdi. 
 
BAŞKAN ADAYIMIZ KONUŞURKEN
 
Adan, “Büyükşehir Belediye başkan adayımız konuşurken bu organizasyonu MHP camiasına, Türk milletine karşı bir organizasyon içerisinde olan silahlı eylem grupları silahla müdahale etmişlerdir. Çok ağır yaralımız var.” diye belirtti. 
 
TWİTTER'DA TEPKİ YAĞDI
 
Yaşanan saldırı ve Cengiz Akyıldız'ın vefat haberinin ardından twitter'da da büyük üzüntü vardı. 'CengizAkyıldıziçinDuaVakti' hastag'i açıldı. İşte bazı yorumlar...
 
Yürekler kan ağlıyor bugün.Ruhun şad olsun Cengiz abim..CengizAkyıldız İçinDuaVakti
 
Dünyada bir eksik, Cennette bir fazlayız.
CengizAkyıldız İçinDuaVakti
 
CengizAkyıldız İçinDuaVakti
Yakınlarının ve Ülkücü Camia'nın başı sağolsun...
 
Nur içinde yatasın..
CengizAkyıldız İçinDuaVakti
 
Tüm MHP camiasının başı sağolsun CengizAkyıldız İçinDuaVakti 
 
CengizAkyıldız İçinDuaVakti malesef abimiz şehit oldu.. Mekanı cennet olsun. Önemli olan kısım provakasyona alet olmamak. 
Sabır sınanıyor..
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 11:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ünal karlı
ünal karlı - 5 yıl Önce

sen ölmedin şehidim allah seni sevdigi için yanına aldı bizimde kalbimizdesin ailesinine ve tüm sevenlerinine başsaglıgı diliyorum allah mekanını cennet eylesin