ÜLKÜCÜ İŞÇİLER ZULME BAŞ KALDIRDI

Ülkücü İşçiler İstanbul İl Başkanlığı Bağcılar Meydanında " Kerkük'te IŞİD tarafından Türkmenlere yönelik yapılan saldırılar" ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

Gündem 23.06.2014, 17:05 23.06.2014, 17:56
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER ZULME BAŞ KALDIRDI

Ülkücü İşçiler İstanbul İl Başkanlığı Bağcılar Meydanında " Kerkük'te IŞİD tarafından Türkmenlere yönelik yapılan saldırılar" ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

Ülkücü İşçiler Derneği İstanbul İl Teşkilat Başkanı Savaş Karaca bir basın açıklaması yaparak; Bosna’da, Karabağ’da, şimdi ise doğu Türkistan’da Müslüman Türk’e reva görülen zulümün  son olarak Musul Kerkük ve Telafer’de yaşayan Türkmenlere reva görüldüğünü söyledi.

 

Karaca; Türkiye Cumhuriyetinden ve Türk hükümetinden ümit bekleyen kardeşlerinin seslerine ses olabilmek, gördükleri zulme dikkat çekebilmek ve seslerini daha yüksek perdeden haykırabilmek adına toplanmış bulunduklarını söyleyerek: “Daha öncelerde Bosna’da, Karabağ’da, şimdi ise doğu Türkistan’da Müslüman Türk’e reva görülen zulüm son olarak Musul Kerkük ve Telafer’de yaşayan Türkmen kardeşlerimize reva görülmektedir. İster Ümmet bilinciyle, ister soydaşlık hukukuyla, isterse siyasi ve stratejik hangi açıdan bakılırsa bakılsın Türk hükümetinin Türkmeneli’nde yaşanan zulüm ve istilaya sessiz kalması akla ve mantığa ters düşmektedir.Zulüm ve istilaya derhal müdahale edilmesi en insani,islami ve vicdani talebimizdir.”dedi.

''birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır''

Türk dünyası ve İslam alemi üzerinde sistemli bir oyun oynanmakta olduğunu söyleyen Karaca; karışıklık ve kaos ortamıyla İslam ve Türklük sindirilmeye, silinmeye çalışıldığını belirtti. ve devamla: “Bizler biliyor ve inanıyoruz ki yerleri ve gökleri yaratan yüce ALLAH'IN izni ve kudretiyle bu oyunların hepsi bozulacaktır. Ancak bu oyunu tez zamanda bozabilmenin yegâne yolu bir olmak, iri olmak, diri olmaktır. Bizler İslam’a kılıçlık yapmış necip bir ırkın evlatlarıyız. Şunu tüm dünya bilmelidir ki; Türk Milleti var oldukça bütün hain olaylar ve oyunlar yerle bir olmaktan kurtulamayacaktır. Bizler ''birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır'' diyen kutlu Peygamberin ümmetiyiz.”dedi.

Karaca basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Bizler ''Dicle kenarında bir kurt bir koyunu yese ALLAH adaleti hesabını benden sorar''diyen Hz. Ömer’in adalet anlayışının savunucularıyız, bizler Haz Alinin, Hz Hamza’nın, yiğitliği ve heybetiyle zulüm ve küfre karşı durma kararlılığındayız.

ÇEKİN 

 KANLI ELLERİNİZİ KARDEŞLERİMİZİN ÜBTÜNDEN

Bizler 1071 de Malazgirt’ten Anadolu’ya girerken, ordusuna “burada Allahtan başka sultan yoktur. Her emir ve kader tamamıyla onun elindedir. Bu gün burada ne emir eden bir sultan ne de emir alan bir asker vardır. Bu gün bende sizlerden biriyim ve sizlerle birlikte savaşacağım''diyen sultan Alparslan’ın azmi ve inancındayız. Bizler peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş, Fatih sultan Mehmet Han’ın ordusundaki yeniçeri, Mustafa kemal in mevzisindeki Mehmetçik, sütçü imamın namlusundaki mermi, Başbuğ Alparslan Türkeş in dilindeki ülkü olduğumuzu haykırmak için buradayız. Bizler, büyük Türk milletiyiz ve şimdi buradan tüm dünyaya haykırıyoruz; çekin kanlı ellerinizi soydaşlarımızın, kardeşlerimizin üzerinden. Bağrından binlerce yiğit çıkarmış tarihe yön vermiş bu aziz millet kendine reva görüleni unutmaz! ve yine bağrından çıkacak bir yiğit öncülüğünde yapılan zulmün hesabını elbet sorar.

 

Bu vesileyle Musul, Kerkük ve Telafer’de ve öncesinde tüm turan coğrafyası ve İslam aleminde gerçekleştirilen zulmü, Musul Türk konsolosluğundaki şanlı bayrağımızın gönderden indirilmesini şiddet esefle kınıyoruz. Türk hükümetini tüm kurumlarıyla olaylara müdahil olmasını umuyor ve yüce ALLAH’TAN zulüm gören kardeşlerimize yardım etmesini diliyorum.

Son olarak tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki hangi şart ve zamanda olursa olsun bizler zulüm gören kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.

Yorumlar (0)