Üniversitede öğrenci kavgası: 6 yaralı, 61 gözaltı

Malatya İnönü Üniversitesi’nde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 6 kişi yaralandı. Bir öğrencinin attığı el yapımı patlayıcılardan biri TOMA'ya isabet ederken, diğeri de elinde patladı. Polisin müdahale ettiği olaylarda 61 kişi gözaltına alındı.

Gündem 29.12.2015, 23:46 30.12.2015, 00:31
Üniversitede öğrenci kavgası: 6 yaralı, 61 gözaltı

Edinilen bilgiye göre İnönü Üniversitesi’nde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında gündüz saatlerinde tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu iki öğrenci darp edildi. Bir süre sonra gruplar, daha geniş kitlelerle üniversite yerleşkesinde karşı karşıya geldi. Kavga eden öğrencilere polis müdahale etti. Bir öğrencinin attığı parça tesirli el yapımı patlayıcı TOMA aracına isabet etti. Aynı öğrencinin atmaya çalıştığı ikinci patlayıcı elinde infilak etti. Öğrencinin 4 parmağı koptu. Kampüsteki polis ekibi yetersiz kalınca takviye Çevik Kuvvet ekibi gönderildi. Takviye ekiplerin de gelmesiyle olaylar yatıştırıldı.

Kavgada iki gruptan toplam 6 öğrenci yaralandı. Yaralılar, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Olaylara karıştığı iddiasıyla 61 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenciler, Yeşilyurt Hasan Çalık Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti.

Kentte sol ve sağ gruplar arasında 4 gündür gerçekleşen sürtüşmeler nedeniyle şehir merkezi ile üniversite yerleşkesinde güvenlik önlemleri artırıldı. Geçtiğimiz cumartesi günü de kent merkezinde ‘Barış Yürüyüşü’ düzenleyen grup ile başka bir grup karşı karşıya gelmişti. 

Yorumlar (0)