Üsküdar'da taksiciler Terörü Protesto Etti

Dağlıca saldırısı ve terör olaylarını protesto etti. İstiklal Marşı okuyan taksiciler, daha sonra konvoy oluşturarak Anadolu yakasında tur attı.

Gündem 08.09.2015, 09:41 08.09.2015, 09:43
Üsküdar'da taksiciler Terörü Protesto Etti
Üsküdar Meydanı’nda toplanan ticari taksiciler, terörü protesto etti.

Dağlıca saldırısı ve terör olaylarını protesto etti. İstiklal Marşı okuyan taksiciler, daha sonra konvoy oluşturarak Anadolu yakasında tur attı. Taksi şoförleri, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını belirtti.

İstanbul Anadolu yakasında çalışan ticari taksiciler, gece yarısı Üsküdar Meydanı’nda toplandı. Hakkari’nin Dağlıca kırsalında meydana gelen ve 16 askerin şehit olduğu saldırı ve terör olaylarını protesto eden taksiciler, araçlarını Türk bayraklarıyla donattı. İlk önce İstiklal Marşı okuyan ticari taksi şoförleri, daha sonra konvoy oluşturdu. Taksiciler adına konuşan Ömer Engin, terör saldırıları ve şehit haberlerinin herkesin içini yaktığını dile getirdi. Taksiciler olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını vurgulayan Engin, terör olaylarının bitmesi için herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini ifade etti.

Açıklamanın ardından onlarca taksi, korna çalarak konvoy halinde tur attı. Taksiciler, terör protestolarını Anadolu yakasında dolaşarak sürdürdü. Terör olaylarının protesto eden bir başka grup da Boğaziçi Köprüsü’nde eylem yaptı. Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişte konvoy oluşturan grup, köprü üzerinde kısa süre duraklayarak ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ şeklinde slogan attı. Eylemciler daha sora yavaş yavaş ilerleyerek köprüyü geçti.
Yorumlar (0)