Validen Gezi Parkı Ölümlerine Şok Açıklama...

Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve dün yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz ile ilgili validen şok açıklama.

Gündem 11.07.2013, 15:30 11.07.2013, 15:50
Validen Gezi Parkı Ölümlerine Şok Açıklama...

 Eskişehir'deki Gezi Parkı olaylarında kafasına aldığı darbeler sonucu uzun süre komada kalan ve bugün yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'la alakalı açıklamalarda bulunan Vali Güngör Azim Tuna, aldığı duyumlar üzerine konuşurken "Kendi arkadaşlarına bile zarar verip ‘polis yaptı' süsüne büründürmeye çalışıyorlar” dedi.

Spiker Nevşin Mengü'ye 'farklı bir görüntü yaratmaya' çalışmayın uyarısında bulunan Vali Tuna, Ali İsmail Korkmaz'ı polisin öldürmediğini söyledi.

Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemlerinde bir grubun saldırısına uğrayan ve uzun süre yoğun bakımda kalan Ali İsmail Korkmaz bugün yaşamını yitirdi. Otopsi raporu açıklanan Korkmaz’ın ölüm nedeni "kafa travmasına bağlı beyin kanaması ve buna bağlı komplikasyonlar” sonucu gerçekleştiği belirtilirken, ölümün kalp rahatsızlığı sonucu gerçekleşmediği vurgulandı.


Eskişehir’deki bu korkunç olaydan sonra CNN Türk de Eskişehir Valisi’ni canlı yayına bağladı. Canlı yayında Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtlayan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan darp olayını polisin yapmadığını söyleyerek, “Kendi arkadaşlarına bile zarar verip ‘polis yaptı’ süsüne büründürmeye çalışıyorlar” dedi.

ALİ İSMAİL KORKMAZ’A DARBEYİ VURAN KİM?”

Nevşin Mengü, programına konuk olarak aldığı Eskişehir Valisi’ne ilk olarak ‘Ali İsmail Korkmaz’a darbe’yi vuran kim?’ diye sordu. Vali Güngör Azim Tuna’nın “Bunu yapan kesinlikle Türk polisi değil. Olaya birtakım kişiler karıştı. Kendisi hastaneye gidiyor geliyor. Birkaç hastane… Sonradan birtakım şeyler gelişiyor.” Dedi. Nevşin Mengü’nün ‘Birtakım kişiler kim?’ sorusuna ise Vali Tuna şu yanıtı verdi:

“Aşağı yukarı 40 civarında kamera  görüntüsü topladı arkadaşlar ve savcılığa götürdüler. Şuan bir adli aşamadayız. Süreç devam ediyor. Yani o muallak kişilerin kim olduğuna yönelik tespit yapılamadı hâlâ.”

Nevşin Mengü ile Vali Güngör Azim Tuna’nın konuşması şöyle devam etti:

Vali Tuna: “ Gezi Parkı eylemleriyle ilişkili o günlerde bütün Türkiye’de olduğu gibi burada da hadiseler yaşadık. Bir takım gruplar işi provaket etmeye çalıştılar hatta aldığımız duyumlara göre kendi arkadaşlarına zarar verip ‘polis yaptı’ süsüne büründürmeye çalışan gruplar oldu. Bu tür durumlar varken farklı bir görüntü yaratmaya gerek yok. “

Nevşin Mengü: Biz bir görüntü yaratmaya çalışmıyoruz. Sadece sorulara yanıt bulmaya çalışıyoruz.

Vali Tuna: Bu konuda biraz daha hassas olalım yani.

Nevşin Mengü: Biz hassas davranıyoruz zaten. Onun için yayına aldık sizi. Hassas bir şekilde üzerine gidelim ve en azından yanıt bulalım diye.

İŞTE ALİ İSMAİL KORKMAZ'IN OTOPSİ RAPORU

Eskişehir'de Haziran Direnişi eylemleri sırasında saldırıya uğrayan ve bugün hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın otopsi raporu ortaya çıktı.Ali'nin ölümünün "kafa travmasına bağlı beyin kanaması ve buna bağlı komplikasyonlar” sonucu gerçekleştiği belirtilirken, ölümün kalp rahatsızlığı sonucu gerçekleşmediği vurgulandı.


Yorumlar (0)