Vedat Çınaroğlu: Yeniden And İçtik!

Milliyetçi Hareket Partisi 21. Dönem Samsun Milletvekili Vedat Çınaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Gündem 31.08.2021, 11:23 31.08.2021, 12:19
Vedat Çınaroğlu: Yeniden And İçtik!

MHP eski Milletvekili ve ATA Derneği Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkanı Vedat Çınaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında, "Akıl ve Bilim" yolunda "Tam Bağımsız Türkiye" için ödün vermeyeceklaeni ve and içtiklerini belirterek mesajında şunları söyledi:

ATA Derneği olarak üç gün süreyle kutlu yurdumuzun bağımsızlığı için atalarımızın kanlarıyla sulanmış kutlu topraklardaydık her yıl olduğu gibi. Geceleri atalarımızın kutlu tinleri ile çadırlarımızda buluştuk. Türklüğün sonsuzluktaki Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kocatepe'deki utkusu ile kıvanç duyduk. Büyük utkunun 100. yılında daha büyük bir coşkuyla yine o kutlu topraklarda olacağız. Başbuğumuz Atatürk'ün buyruklarını bir an bile unutmadan "Akıl ve Bilim" yolunda "Tam Bağımsız Türkiye" için yürüyüşümüzden ödün vermeyeceğimize yeniden and içtik.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Vedat Çınaroğlu Kimdir?

1957, Samsun doğumlu olan Vedat Çınaroğlu, Kara Harp Okulunu bitirerek TSK bünyesinde görev yaptı. Binbaşı rütbesiyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı 29. Piyade Tugayı Subayı olarak görevlerde bulundu. Vedat Çınaroğlu, MHP’den XXI. Dönem (18.04.1999 – 03.11.2002) Samsun Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu. ATA Derneği Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkanı Vedat Çınaroğlu evli, 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)