Yenilmez, Ülkücülerden Özür Diledi

Sanatçı Ahmet Yenilmez'in bir televizyon programında 'MHP'yi hain üreten bir fabrika' olarak niteleyerek "Öcalan da siyasi muhatap olarak kabul edilmelidir" demişti.

Gündem 17.02.2013, 14:23 17.02.2013, 14:26
Yenilmez, Ülkücülerden Özür Diledi

Sanatçı Ahmet Yenilmez'in bir televizyon programında 'MHP'yi hain üreten bir fabrika' olarak niteleyerek "Öcalan da siyasi muhatap olarak kabul edilmelidir" demesi, Erzincan'daki kurtuluş etkinliklerinde ülkücülerin protesto gösterine neden oldu.

İşte Ahmet Yenilmez'in özür dilediği o konuşması:

"Vatanımızın bütünlüğü, insanımızın birlik ve beraberliği, bayrağımızın tekliği, Ezan-ı Muhammediyenin susmaması için ömrünü adayan gönüldaşlarıma, ülküdaşlarıma seslenmek istiyorum; Ahmet Yenilmez dünyanın neresinde olursa olsun, bir ülküdaşı için verebileceği bir şey var da o esirgerse o Ahmet Yenilmez'e haram olsun, zıkkım olsun. Eğer Ahmet Yenilmez samimi

duygularını ifade ederken, haklılığını ve haksızlığını aramadan bir gönlün kırılmasına sebep oldu ise ben buradan sesleniyorum; Tüm ülkücülerden ve ülküdaşlardan helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler. Onların ak alınlarından, nasırlaşmış tertemiz ellerinden ve ayaklarından öper bu Ahmet Yenilmez."
Yorumlar (0)