Yetki belgesi olmayan emlakçı ilan giremeyecek

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan, emlak işletmelerinin yetki belgeleri yoksa ilanlarını yayınlayamayacaklarını, üye yapamayacaklarını, Ayrıca yayınlanan ilanlara ilişkin şikâyetleri de kayıt altına alarak sonuçlandırmaları gerekeceğini belirtti.

Gündem 29.12.2020, 12:08
Yetki belgesi olmayan emlakçı ilan giremeyecek

TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan, Emlak aracılık faaliyetlerinin sadece Yetki Belgesi alan işletmeler tarafından yapılabileceğini belirten Akdoğan “Artık 1 Ocak tarihinden sonra bu denetimlerin ve kontrollerin yapılmasını istiyoruz. Başka bir uzatma ya da gecikme olmaması lazım. Yetki belgesi alan 23 bine yakın işletme bu uygulamaların başlamasını bekliyor” ifadelerini kullandı.

Emlakçılar dikkat!

Akdoğan emlak işletmeleri için ise şunları söyledi: “Emlak işletmeleri yetkilendirme sözleşmesi yapmadan bir herhangi bir satılık ya da kiralık taşınmazın ilanını giremezler. Ayrıca 1 Ocak itibarı ile işletmelerin, emlak danışmanları ile sözleşmeli işletmelerine ilişkin bilgileri Taşınma Ticareti Bilgi Sistemine kaydetmeleri gerekiyor. Eksikler bir an önce işletmeler tarafından tamamlanmalı.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)