banner434

Yusufiyeliler Pehlivanoğlu'nu Andı

12 Eylül Askeri darbesi sonrası idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu için Ulucanlar Cezaevi Müzesinde anma etkinliği düzenlendi.

Gündem 06.10.2013, 19:45 06.10.2013, 19:49
Yusufiyeliler Pehlivanoğlu'nu Andı

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde düzenlenen etkinlikte; Taş Medreseli Ülkücüler Platformu adına konuşma yapan İlhami Erdoğan, “ Mustafa mahallesinin fakir, yiğit ve toy bir delikanlısıydı. Her ülkücü gibi Mustafa’da sevdalıydı. Nişanlısına, ülküsüne, teşkilatına ve memleketine sevdalıydı. Tekbir getirerek darağacına yürüyecek kadar imanlıydı. Son nefesinde ‘Yaşasın Türk Milleti, Yaşasın Türk Milliyetçiliği’ diye haykıracak kadar davasına bağlı bir kahramandı Mustafa” dedi.
 
Ülkesine sevdiği ve düşündüğü için bu uğurda okumak, yazmak, çizmek ve tepki koymak suçunu işledikleri için yok edilmek istenen bir nesil adına işkencilerden ve darbecilerden davacı olduklarını belirten Erdoğan, 12 Eylül darbecilerinin ve işkencecilerinin biran önce yargılanmasını dünya gözüyle görmek istediklerini söyledi.
 
İlhami Erdoğan, idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu’nun ailesine yazdığı mektubu da okundu. Etkinlik, Pehlivanoğlu'nun Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabrinin ziyaret edilmesi ve burada Kur'an-ı Kerim okunarak dua edilmesi ile son buldu.
Yorumlar (0)