Alexa


Antalya’da huzur operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı,  “Türkiye Güven-Huzur" uygulamasında Antalya'da Bin 800 personel  görev aldı.

Güvenlik 11.02.2017, 12:03
Antalya’da huzur operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü - Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafındanTüm Türkiye genelinde uygulanan “Türkiye Güven-Huzur (3)” uygulamasında Antalya'da Bin 800 personel  görev yaptı.

Türkiye genelinde dün akşam yapılan genel asayiş uygulaması Antalya il merkezi ile ilçelerinde de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Antalya il ve ilçelerinde yaklaşık 100 ayrı nokta da 1000 polis ve 800 jandarma görev yaptı.Uygulamaya  polis helikopteri de havadan destek verdi. 


Antalya merkezinde asayiş uygulamasına 2 polis helikopteri de destek verdi. Yunus timleri ve trafik polisi ekipleri de şüpheli araç ve şahıslar üzerinde seçici göz uygulaması yaptı. Geniş güvenlik önlemi altında çalışan timler, yüzlerce araç ve kişinin sorgulamasını gerçekleştirdi. Çeşitli suçlardan aranması bulunan şahıslar ise polis merkezine intikal ettirildi. Şüpheli görülen kişilerin GBT sorgusu ve üst araması yapılırken, araçları da kontrol edildi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin sorumluluk sahalarında 160 ekip ve 800 civarında personelle katıldığı genel asayiş uygulamasında  5 bin araç ve 400 umuma açık işyeri denetlendi. 18 ilçe Jandarma Komutanlığının tamamının katıldığı ve Jandarma sorumluluk alanında gerçekleştirilen uygulamaya narkotik ve bomba arama köpeklerinden de destek alındı.  Antalya İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda  yapılan çalışmalarda  arama kaydı bulunan  58 kişi yakalanırken  15 şüpheli şahıs gözaltına alındı  69 kişiye adli ve idari işlem yapıldı. Uygulamalarda ayrıca  trafik kurallarını ihlal eden 155 araca ceza yazılırken, çalıntı olduğu tespit edilen 2 araç yakalandı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
18°
gök gürültülü hafif yağmurlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P