Belediyelere FETÖ Operasyonu!

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Büyükşehir Belediyesi, KASKİ ve ilçe belediyelerinde çalışan 11 kişi gözaltına alındı.

Güvenlik 21.03.2017, 22:29
Belediyelere FETÖ Operasyonu!

Kayseri'de yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Büyükşehir Belediyesi, KASKİ ve ilçe belediyelerinde çalışan 11 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken 10 kişi gözaltına alındı.  


Edinilen bilgiye göre, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu talimatı ile üzerlerine kayıtlı örgütün iletişim programı olan 'bylock' programının kullanıldığı tespit edilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KASKİ ve ilçe belediyelerde görev yapan personel şüphelilere yönelik olarak soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı talimatı ve Kayseri Sulh Ceza Hakimliği Mahkeme kararı gereğince İl Emniyet Müdürlüğünce il merkezinde 10, Tomarza ilçesinde ise 1 kişi olmak üzere 11 kişi hakkında operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonda Mustafa Kemal K., Yunus Ç., Ersoy K., Mahmut Y., İbrahim S., İbrahim T., Aytekin K., Gökhan Ş., Zekeriye D. ve Sami D. isimli şahısların yakalanarak gözaltına alındığı Fatma Nur Ş.'nin ise il dışında olduğu için yakalanamadığı bildirildi.


Konu ile ilgili tahkikatın devam ettiği öğrenildi.
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)