Alexa

CHP Binasına Saldırı!

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığına saldırı düzenlendi. İlçe Başkanı Başkanı Sinan Akçiçek ve 2 yönetici darbedildi.Yaralılar hastahaneye kaldırıldı.

CHP Binasına Saldırı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eyüpsultan İlçe binasına düzenlenen saldırıda Başkan Sinan Akçiçek ve 2 yönetici darbedildi.

Alınan bilgiye göre, ilçe binasına gelen kimliği belirsiz kişiler geldi. Akçiçek ile ilçe yöneticisi Nuri Telek ve belediye meclis üyesi Ali Haydar İşkar'a saldırıda bulundu. Darp sonucu yaralanan 3 kişi, Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Olay yerine gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklama şöyle:

"İlçe başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darbedilmişler. Şimdi yaralanan yöneticilerimizi ve ilçe başkanımızı hastaneye gönderdik. Bundan sonra olayın ne olduğunu aydınlatma görevi kolluk kuvvetlerimizde. Hayati tehlike yok, travma nedeniyle vücutlarının belirli bölgelerinde yaralanmalar var. 2 ilçe yöneticimiz ve ilçe başkanımız yaralı, toplam 3 kişi. Gelen grubun kim olduğu konusunda bir bilgi yok." şeklinde konuştu. 

Kaftancıoğlu, olayda silah kullanıldığı yönünde bir bilginin bulunmadığını sözlerine ekledi. 

Olayın belediye başkanlığı adaylık yarışından kaynaklandığı ve şüphelilerin bir aday adayı ile taraftarları olduğu belirtildi.

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 8 ay Önce

Bundan sonra saldırı aRtar

banner325