DHKP-C ülkücüleri mi hedef alıyor

Zaman zaman sessizliğihi koruyan ve zaman zaman da kanlı eylemleriyle ortaya çıkan Taşeron örgüt DHKP-C Seçimler öncesi Türkiye'de kaos çıkarmak için kolları sıvadı.Ülkücüleri'de hedef alacağı söylenen DHKP-C ülkücüleri sokağa çekmeye çalışacağı iddia ediliyor.

Güvenlik 12.04.2015, 12:23 24.07.2016, 22:39
DHKP-C ülkücüleri mi hedef alıyor
Zaman zaman sessizliğihi koruyan ve zaman zaman da kanlı eylemleriyle ortaya çıkan Taşeron örgüt DHKP-C Seçimler öncesi Türkiye'de kaos çıkarmak için kolları sıvadı.

Ülkücüleri'de hedef alacağı söylenen DHKP-C ülkücüleri sokağa çekmeye çalışacağı iddia ediliyor.

Çağlayan Adliyesi'nde 31 Mart'ta Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden DHKP-C'nin, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüs saldırısında parmağı olduğuda konuşuldu. Uluslararası ve Stratejik İlişkiler Enstitüsü (IRIS) Paris Müdür Yardımcısı Didier Billion, "Fenerbahçe'ye saldırı düzenleyen örgüt DHKP-C. Çünkü hedef, seçimler öncesi Türkiye'de kaos çıkarmak. olduğunu iddia etti.

Bu hususla ilgili Terör örgütü DHKP-C'den bir yalanlama gelmedi.

Seçimler yaklaştıkça silahlı eylemlerini artıran DHKP-C uzun zamandan beri polisin takibinde bulunuyor.
Güvenlik kaynakları DHKP-C’nin harekete geçirilmesinin arkasında tuhaf ilişliler tespit ettiği yazılıyor. DHKP-C’nin her attığı adım takip edildiği halde neden engellenemediği de tartışılıyor.

Güvenlik bürokrasisinde konuşulan “kontrollü kaos stratesisi”ne göre DHKP-C’ye önemli rol verildiği iddiası gündemi sarsıyor.

DHKP-C’'nin Önümüzdeki günlerde eylemlerini artıracağı yönde bilgiler ortalıkta dolanırken özellikle görevlerinden el çektirilen emniyet mensuplarının hedefte olduğu iddia ediliyor.

Havuz medyasının linç kampanyasıyla hedef haline getirilen emniyet ve yargı mensupları korumasız bir şekilde açığa çıkarılıyor.

Değer taraftan Kontorllü kaso stratejisinin en önemli hedefinin ise Ülkücü camia olduğu konuşuluyor.Örgütün Ülkücü tabanı harekete geçirmek ive sokaklara dökmek için ülkücü teşkilatlara veya kişilere saldırı olabileceği iddia ediliyor.

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P