Diyarbakır'da PKK'ya Şok darbe!

Diyarbakır Dicle ilçesinde teröristlere ait 6 mağara, 3 sığınak içerisinde çok sayıda malzeme ele geçirildi. Mehmetçik teröristlerin kış üstlenmesine izin vermiyor

Güvenlik 11.02.2017, 11:52
Diyarbakır'da PKK'ya Şok darbe!

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice ilçesinin ardından Dicle ilçe kırsalında teröristlere yönelik amansız bir operasyon yürütülüyor.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda örgütün kış üstlenmesi için kullandığı 6 mağara ve 3 sığınak içerisinde çok sayıda malzeme ele geçirilerek imha edildi. Operasyonlarla kış üstlenmesi için yığınak yapan teröristlere darbe üstüne darbe vuruldu.


Dicle ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu PKK'lı terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirildi.

 
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, operasyonlarda teröristlere büyük darbe vurulduğu belirtildi. Açıklama şöyle devam etti:

"İcra edilen operasyon kapsamında; Cumhuriyet Savcılığından alınan adli arama kararlarına istinaden toplam 13 ev ve eklentilerinde icra edilen adli arama faaliyetinde, 1 adet ruhsatsız tek kırma av tüfeği ele geçirilmiş, 1 bölücü terör örgütü işbirlikçisi yakalanarak gözaltına alınmıştır. İcra edilen yol kontrol ve araç aramalarında 5 araç ve 42 şahsın sorgulaması yapılmıştır. Bölücü terör örgütü mensuplarına ait 6 adet doğal mağara ve 3 ayrı sığınak  içerisinde, 16 adet büyük tüp, 18 küçük tüp, 400 kilogram un, yaklaşık 550 kilogram muhtelif yiyecek maddesi ve çok sayıda mutfak malzemesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, operasyon ile ilgili adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara olumsuz hava ve iklim şartlarına rağmen, artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir" 
 

Yorumlar (0)