Alexa

Eğer bu ses kaydı doğruysa...

Eğer bu ses kaydı doğruysa Türkiye'de yer yerinden oynar...

Eğer bu ses kaydı doğruysa...

 Taraf gazetesinin güçlü silahı Mehmet Baransu ve Emre Uslu bugün iki ünlü gazeteci için aynı konu hakkında bomba iddialarda bulundular. Paris’te 3 PKK’lının öldürüldüğü olayla ilgili olarak ismi ortaya atılan kişiler; Ertuğrul Özkök ve Sevilay Sayılan… Özkök’ün MİT’e çalıştığı ve suikast ile ilgili “üstünü örtmeye yönelik” yazılar yazdığı iddia edilirken, Sayılan için ise söz konusu suikast ile ilgili adı geçen bir şahısla birlikte fotoğrafının olduğu öne sürüldü.

SUİKAST İTİRAFI YAYINLANDI
 
Paris’teki cinayeti MİT’in bilgisi dahilinde işlediğini söyleyen ve Ömer Güney’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı paylaşım sitesi Youtube’da yayınlandı. Güney’in “Bana bir şey olursa bu bandı yayınlayın” diye MİT’çilerle yaptığı bir toplantının ses kaydını bir arkadaşına verdiği iddia edildi.


 
Ses kaydını ortaya çıkaran Ömer Güney’in yakını şöyle yazdı:
 
“Ben Fransa /Paris’te üç kadını öldüren Ömer Güney’ın yakınıyım. Paris’te Ömer 17 Ocak’ta tutuklandı. Ömer, tutuklanmadan önce bana verdiği bilgi ve belgeleri başıma bir iş gelirse bunları açıklarsın diyerek verdi. Ömer Paris’te öldürdüğü üç kadının, öldürme talimatlarını MİT’ten almış. Esas hedefi Sakine Cansız’mış. Diğerlerini eylem sırasında orada bulunduklarından dolayı öldürmek zorunda kalmış. Eylemden önce defalarca Türkiye ‘ye giderek MİT’çilerle bir araya gelip eylemi planlamışlar. Fransa’dan Türkiye’ye gelip giderken uçak biletlerini MİT’çiler almış. Öldürmek için kullandığı silahı ve diğer şeylerini almak için parayı Ömer’e MİT’çiler vermiş. MİT’çilerlerle yapmış olduğu bir toplantının ses kaydını almış. Bu kaydın bazı yerlerini başına bir iş gelirse bunları saklamam ve gerektiğinde yayınlamam için bana verdi. Ömer’i hapiste kimse arayıp sormuyormuş. MİT’çiler Ömer’i kullanmışlar. Ömer’in benden istediği bunlardı. Hepsini yazdım.”

ERTUĞRUL ÖZKÖK VE SEVİLAY SAYILAN MİT İLE İLİŞKİDE Mİ ?
 
Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu +1 televizyonunda şoke eden bir ithamda bulundu. Emre Uslu’nun iddiasına göre Hürriyet gazetesinin köşe yazarı ünlü gazeteci MİT’e çalışıyor.
 
“1’de Medya” programına konuk olan Emre Uslu, canlı yayında Yavuz Oğhan ve Avni Özgürel’in sorularını yanıtladı.
 
Taraf gazetesindeki bomba haberleri ile bilinen ismi Emre Uslu bu kez Paris cinayetinin medyaya sızdırılan kaydıyla ilgili inanılmaz bir iddia ortaya attı.
 
Uslu’nun iddiasına göre Hürriyet gazetesinin çok ünlü ismi MİT’e çalışıyor ve Paris cinayetlerinin üstünü örtmek için haber yaptı.
 
Emre Uslu iddiasını canlı yayında şu sözlerle ortaya döktü;
 
“Türkiye’de MİT’e çalıştığı iddia edilen çok ünlü bir yazar suikastten hemen sonra Paris’e gitti. Suikastin detaylarını örtmek için kritik yazılar kaleme aldı. İnsanlar google girip Paris’le ilgili kimin ne yazdığını bilirler. “

ÖZKÖK MİT’E Mİ ÇALIŞIYOR?
 
Emre Uslu’nun isim vermeden ‘çok ünlü bir yazar MİT’e çalışıyor’ diyerek adres gösterdiği kişi Hürriyet Gazetesi’nin eski genel yayın yönetmeni ünlü köşe yazarı Ertuğrul Özkök olduğu konuşuluyor.
 
Uslu’nun iddia ettiği söz konusu köşe yazılarından birinde Özkök cinayetin nasıl işlendiğine dair elde ettiği bilgileri aktarmıştı.
 
BARANSU: SEVİLAY YÜKSELİR’İN O İSİMLE FOTOĞRAFI VAR
 
Diğer yandan Mehmet Baransu’nun, Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir hakkındaki iddiası da sosyal medyayı karıştırdı.
 
Paris’te 3 kadın PKK ‘lının öldürülmesi olayının zanlısı Ömer Güney’e ait olduğu iddia edilen ve suikaste ilişkin olarak “MİT’le operasyon planı” yaptığının öne sürüldüğü ses kaydının internete düşmesinin ardından Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu konuyla ilgili Twitter’da Ömer Güney’in bir MİT elemanı ve Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir’le görüntülendiğini iddia etti.
 
Tweetler üzerine Yükselir Baransu’ya, “Bunu ispatlamazsan namert oğlu namertsin! Alçaksın. Şerefsizsin!” diye yazdı.
 
İşte o tweetler:

 1-116.jpeg

2-364.jpg


 
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 22:51
YORUM EKLE