Emniyet'ten 'Sultanbeyli' açıklaması

İstanbul'un göbeğinde PKK teröristleri tarafından Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bombalı saldırıyla ilgili açıklama geldi.

Güvenlik 10.08.2015, 11:57 24.07.2016, 22:36
Emniyet'ten 'Sultanbeyli' açıklaması

İstanbul'un göbeğinde PKK teröristleri tarafından Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bombalı saldırıyla ilgili yapılan açıklamada

1 komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve 7 vatandaşın yaralandığı belirtildi. 

Emniyetten yapılan açıklama şöyle:

“10.08.20105 günü saat 01:00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bomba yüklü bir araçla geldiği ilk belirlemelere göre tespit edilen terörist ya da teröristlerce yapılan saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli (1) komiser yardımcısı (2) polis memuru ve (7) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve hastanede tedavilerine başlanılmıştır. Olay ile ilgili ayrıntılı inceleme ve çalışmalar devam etmektedir.” 


Son gelen açıklamada ise

Sultanbeyli’de sabah saatlerinde polisle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi. Ağır yaralanan bir polis müdürü ise kaldırıldığı hastanede şehit oldu. 

Sultanbeyli’de gece başlayan gerginlik sabah saatlerinde de devam etti. Bombalı saldırı düzenlenen polis merkezinde inceleme yapan polislere teröristler silahlarla saldırdı. Çıkan çatışmada sıcak dakikalar yaşandı. 2 terörist ölü ele geçirildi. Çatışmada Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken ağır yaralandı. Çeken kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 
Yorumlar (0)
banner442