Alexa

Erbil'de saldırı: Şehitlerimiz Var

Erbil'de restorana saldırı düzenlendi. Türk yetkililere düzenlenen saldırıda Şehitlerimizin olduğu bilgisine ulaşıldı.

Erbil'de saldırı: Şehitlerimiz Var

Erbil'de Türk yetkililerine saldırı: Sondakika haberlere göre, restoranda Türk yetkililere saldıda şehitlerimiz olduğu belirtildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'de Türk konsolosluk çalışanlarının da orada olduğu saldırıda en az 3 Türk diplomatın saldırıda şehit düştüğü duyuruldu. Dışişleri Bakanlığı'dan henüz bir açıklama gelmedi. kısa süre içinde açıklama yapacağı belirtildi.

Rudaw'ın haberine göre, Türk Konsololusluğu'ndan yetkililerin de olduğu restoranda, Türkiye'nin Erbil Başkonsolos yardımcısının şehit edildiği açıklandı.

İngiliz haber ajansı Reuters, en az 3 Türk diplomatın saldırıda şehit düştüğünü duyurdu.

Anadolu Ajansı silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişinin şehit olduğunu belirtti.

Saldırganın ise etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

AA muhabirinin elde ettiği bilgilere göre ise Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatlar, yemek yemek için gittikleri restoranda silahlı saldırıya uğradı. Restoran sahibinin paylaştığı bilgilere göre, konsolosluk çalışanları içeri girdikten sonra sivil giyimli ve üzerinde iki silah taşıyan saldırgan, doğrudan konsolosluk çalışanlarını hedef alarak ateş açtı.

Son dakika habere göre Türkiye Dışişlerinden yapılan açıklama şöyle:

"Bugün (17 Temmuz) öğleden sonra Erbil Başkonsolosluğumuzun bir görevlisi Başkonsolosluğumuz binası dışında bulunduğu bir sırada uğradığı menfur silahlı saldırı neticesinde şehit olmuştur. Saldırının faillerinin süratle bulunması için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir. Şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve tüm Türk Milletine sabır diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 16:02
YORUM EKLE