Alexa
banner314

Firari Suç Örgütü Baronu Delibaş Yakalandı

firari olarak aranan ve 'kapkaç baronu' olarak bilinen suç örgütü lideri Fırat Delibaş, İstanbul polisi tarafından Beyoğlu'nda kıskıvrak yakalandı. Peki Fırat Delibaş kimdir.

Firari Suç Örgütü Baronu Delibaş Yakalandı
banner327

2000’li yıllarda kapkaç ve gasp olayları ile gündeme gelen ve kurduğu çete ile ün yapan suç örgütü lideri Delibaş, kapkaç ve hırsızlık mallarını evlere depolaması ve sokakları kameralarla izlemesiyle gündem bulmuştu.

Firari olarak aranan Kapkaç baronu Fırat Delibaş, öğle saatlerinde E.Y. adlı adamı ile birlikte Beyoğlu’nda gözaltına alındı. 

Geçen yıl elebaşılığını Delibaş’ın yaptığı suç örgütüne yönelik polis ekipleri operasyon düzenlemiş, yapılan baskında gözaltına alınan şüphelilerden 10'u tutuklanırken, Fırat Delibaş’ı elinden kılpayı kaçırmıştı.

Firari olarak aranan Kapkaç baronu Fırat Delibaş, öğle saatlerinde E.Y. adlı adamı ile birlikte Beyoğlu’nda gözaltına alındı. 

Fırat Delibaş Kimdir?

Peki Fırat Delibaş kimdir? Fırat Delibaş nerelidir? Fırat Delibaş ne iş yapıyor?

Sözde mafya babası Fırat Delibaş, Diyarbakır doğumlu Kürt kökenlidir. Takma ismi ‘Ağa’ olarak bilinmektedir. Türkiye’nin en ünlü kapkaç çetesi lideri olan Delibaş, küçük yaşlardayken ailesinin göç etmesi nedeniyle İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.

Delibaş, Medyada ‘Hanımağa’ olarak bahsedilen Sevgi Özöcal ile çeşitli ortak işler yaptığı biliniyor. Sevgi Özöcal ile birlikte bir dönem şarkıcı Cengiz İmren’in koruma işlerini yürüten Delibaş, Şarkıcıları korumak dışında birçok gece kulübünü de ölüm tehditleriyle haraca bağladığı bilinmektedir. 2000’li yıllarda DEHAP’ın Gençlik Kolları’na çeşitli para yardımları yaptığı önemli iddialardan birisinid.

30 Ekim 2003’te 2003 yılının Ekim ayında, yine Beyoğlu’nda gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 30 ayrı mekanına baskın yapılarak, Fırat Delibaş’ın 35 adamının yanı sıra aralarında birçok çocuğun da bulunduğu 110 kişi yakalanmıştı. Delibaş, kurduğu suç örgütü aracılığı ile zimmetine çok büyük paralar geçirdiği belirtilmektedir. 

Fırat Delibaş adli örgüt  kayıtlara göre; rüşvet Yankesicilik hürriyeti tehdit, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, fuhuş yapan kadınları ve yaşı küçük çocukları tehdit etmek, haraç almak, delibaş, yaşamına İstanbul’da devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 23:52
YORUM EKLE

banner307

banner325