Hakkari'de iki askerimiz şehit oldu

Hakkari bölgesinde askeri araca PKK'lı teröristlerce uzak mesafeden saldırıldı. yapılan saldırı sonucu 2 askerimiz şehit oldu. 1 asker ise yaralandığı belirtildi.

Güvenlik 09.07.2019, 22:04
Hakkari'de iki askerimiz şehit oldu

Hakkari'de hain terör saldırısında iki askerimiz şehit olduğu bilgisi geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hakkari bölgesinde askeri araca PKK'lı teröristlerce uzak mesafeden yapılan saldırı sonucu 2 askerin şehit olduğu, 1 askerin ise yaralandığı bildirildi.

İsimleri belli olan şehitlerin Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın (Muğla/Dalaman) ve Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Nayır (Burdur/Çeltikçi) olduğu belirtildi

Bölgede operasyonla devam ediyor. Yapılan açıklamada; "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Hakkari’de bir askeri araca PKK’lı teröristlerce yapılan saldırı sonucu şehit olan askerlerin Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın (Muğla/Dalaman) ve Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Nayır (Burdur/Çeltikçi) olduğu öğrenildi. Şehit askerler için Hakkari’de tören yapılması beklenirken, yaralı askerin ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)