‘Huzur Samsun'da Güven Uygulamasında 20 Şahıs Yakalandı

Ülke genelinde 11 Aralık 2019 Çarşamba günü Emniyet Genel Müdürlüğü ve Samsun İl Jandarma Komutanlığı ve Bağlılarınca "Huzur Güven" Uygulaması gerçekleştirildi.

Güvenlik 12.12.2019, 11:54
‘Huzur Samsun'da Güven Uygulamasında 20 Şahıs Yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü ile  müşterek olarak, Samsun İl Jandarma Komutanlığı ve Bağlılarınca "Huzur Güven" Uygulaması kapsamında internet ve oyun salonlarında uygulama yapıldı. Diğer taraftan, kahvehane, büfe, iddia bayi, içki tüketilmesi muhtemel yerler ile narkotik madde ticareti ve kullanımının yaygın olduğu değerlendirilen metruk binalar, okul ve bina çevresinde bulunan şüpheli şahıs ve araçlar; köy, mahalle, sokak ve park gibi muhtemel yerlere yönelik olarak icra edildi.

Sorumluluk bölgelerinde uygulamaya yönelik alan bulunmayan bağlılarımızca, kendi bölgelerinde öne çıkan hususların kontrolü yapılmıştır. 246 personelin katıldığı Uygulama neticesinde; 3290 şahıs sorgulanmış olup çeşitli suçlardan aranan 20 şahıs yakalanmıştır. 246 umuma açık yer,  toplam 608 adet okul servis aracı ve normal araç kontrol edilmiştir. 49 araca toplam 18.925 TL para cezası uygulanmış olup ayrıca Kabahatler Kanununa göre 16 şahsa 2.838 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)