banner434

banner433

İdlib'de rejim unsurlarına Operasyon

Son dakika haberlere göre İdlib'de rejim tarafından Türk askerlerine yönelik gerçekleştirilen saldırılar sonrasında Türk Askeri harekete geçerek rejjm unsurlarına yönelik operasyon düzenledi. Bilgilere göre 55 rejim unsuru etkisiz hale getirildi,

Güvenlik 12.02.2020, 23:44 13.02.2020, 00:13
İdlib'de rejim unsurlarına Operasyon

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim unsurlarına yönelik operasyon düzenledi. TSK'dan yapılan açıklamaya göre, 55 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildi

İdlib'de rejim tarafından Türk askerlerine yönelik gerçekleştirilen saldırılar ardından Türkiye harekete geçerek,rejim unsurlarına karşılık verilmeye başlandı. MSB'den yapılan son dakika açıklamasına göre; 55 rejim unsuru etkisiz hale getirildi. bununla beraber,"İdlib bölgesinde çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; bugün 55 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir." denildi.

Bu arada, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey. yaptığı açıklamada, ''Türkiye'nin İdlib'de kendini savunma hakkına sahip'' açıklamasında bulunurken, ''Suriye'de karışıklığı Rusya ve Esed yarattı'' ifadelerini kullanarak, "Türkiye, Esed rejimi ve Rusya nedeniyle Suriye'de çok sayıda askerini kaybetti. Türkiye'nin endişelerini ciddiye alıyoruz ve Ankara ile yakından çalışıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce, "Bu süreçte gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde, Soçi mutabakatı sınırlarına bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum" demişti.

Yorumlar (0)