Alexa

İş Yerinizde İş Güvenliğini Sağlamak İçin Bunları Mutlaka Bilmelisiniz!

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kısaltılmış olan OSGB çok düşük sayıda çalışanın olduğu işyerlerinde bile zorunlu olarak bulunması gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi sağlayan kuruluşlardır.

İş Yerinizde İş Güvenliğini Sağlamak İçin Bunları Mutlaka Bilmelisiniz!

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kısaltılmış olan OSGB çok düşük sayıda çalışanın olduğu işyerlerinde bile zorunlu olarak bulunması gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi sağlayan kuruluşlardır. İşyerlerinde iş güvenliği uzmanı neden bulunmalıdır? İşyeri hekimi ne iş yapar? Nereden eğitim alırlar diye merak ediyorsanız kafanızdaki tüm bu sorulara cevap vereceğiz.

İş Güvenliği Uzmanı

Firmaların belirlenmiş kanunlar içerisinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. İş güvenliği uzmanı çalıştırmadıkları takdir de belirlenmiş cezası vardır. İş güvenliği uzmanlarının hafife alınmayacak kadar çok görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. İş güvenliği uzmanı işyerlerinde çalışanların her birini gözlemler, çalışma sahalarında ki güvenliği optimum seviyeye çıkarır bunu sadece çalışma sahalarında yapmakla kalmaz. Gerekli eğitim ve sertifika alınmadan bu mesleğe atanmak mümkün değildir. Bu denli görevi olan işyeri hekimlerinin ve iş güvenliği uzmanları nerelerden eğitim alırlar? Sertifikayı kim tarafından alırlar? Tüm bu soruların cevabı ve işyeri güvenliği uzmanı eğitimi hakkında daha fazla bilgi https://www.yontemakademi.com.tr/is-guvenligi-uzmanligi-egitimi bu adreste.

İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimliği Eğitimi

İşletmelerin çalıştırmak zorunda olduğu işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları aldıkları eğitim sayesinde hem firmalardaki ihtiyaçları karşılar hem de aldığı eğitimle kanunlara uygun şekilde hizmet vermiş olur. İş güvenliği uzmanı işletmelerde personellerin çalışma sahalarında ki oluşabilecek riskleri önceden hesaplayıp önlemler alır, oluşabilecek olumsuz tüm riskleri ortadan kaldırmayı amaçlar. Firmalardaki çalışmaların hiçbir personelin sağlığını olumsuz yönde etkilememesi için tüm çalışmalarını bu alana yönelik yapar. İş güvenliği uzmanı eğitimi almak, bu eğitim için hazırlanmış olan sınavlara girmek ve sertifikayı almak iş hayatınız da başarınızı artıracaktır. İş güvenliği uzmanı eğitimini OSGB kurumunun verdiği gibi Yöntem Akademi de bu eğitimleri vermektedir.

Günümüz de işletmelerde çalışan işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının yetersiz olması nedeniyle birçok iş kazaları gerçekleşmektedir. Her can kaybı her yaralanma bizden giden bir parçadır. Bu nedenle Yöntem Akademi en kaliteli eğitimi , özenle hazırladıkları sınavları sunar. Sınavlardan başarıyla geçen kursiyerlerin aldıkları sertifikalar ile çalışmaya başladıkları işletmelerde her bir canı , her bir parçamızı korumaya yönelik çalışmaları hazırlar yıllık planlar, aylık düzenlemeler yaparlar. Yöntem Akademinin vermiş olduğu iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği eğitimlerinde amaçlardan birisi çalışma hayatınızda profesyonel adımlar atmanızı sağlamak. Yöntem Akademi’nin sağlamış olduğu eğitimlerde alanında uzman kadro ile eğitimler verilmektedir. Son derece etkin olarak eğitimlerin iş hayatınızda çok büyük faydalarını göreceksiniz.

İşyeri Hekimlerinin ve İş Güvenliği Uzmanlarının Görevleri

Alınan eğitimler sonrasında elde etmiş olacağınız uzmanlık ile çalıştığın şirketlerde çalışan personellerin bulundukları ortamı gözlemleyerek risk oluşturabilecek her bir durumu not eder , çalışanların sağlık durumları ile ilgili gerekli tüm bilgileri toplarsınız. Ardından topladığını bu bilgileri bir araya getirerek risk analizleri yapar olumsuz verilerin ortadan kaldırılması için çalışmalar başlatır.

Çalışmalarınızın ilk yılında dahi Yöntem Akademiden almış olduğunuz eğitimler sayesinde tüm görevlerinizi profesyonelce yerine getirirsiniz. Uzmanlıklar doğrultusunda soyunma odası , tuvaletler, duşlar, yemekhane ve kantin gibi personellerin ortak alanlarındaki kontrollerin ve hijyen denetimlerinin yapılması diğer bölümlerin yapılan analizlerine dahildir.  Bunlara ek olarak doğal afet, kaza ve yangın gibi acil durumların belirlenmesi acil eylem planı oluşturulması ve risk analizlerinin yapılması yine iş güvenliği uzmanlarının ve işyeri hekimlerinin görevleri arasında yer almaktadır.

Şirketlerde OSGB Hizmeti

Ayırt etmeksizin hangi sektör olursa olsun iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin önemi çok büyüktür. Çalışanların kendilerini çalışma sahalarında güvende hissetmeleri onları motive edecek ve verimlerini artıracaktır. Yöntem Akademi bu alanda eğitimleri ile kendini kanıtlamış bir kuruluş olarak şirketlerin iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Yöntem Akademi iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği eğitimi vermenin yanı sıra eğitimlerden başarıyla geçen kursiyerlerin arzuları doğrultusuna onlara iş imkanı da sunmaktadır.

Şirketler iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği hizmetini direkt olarak kişilerden veya OSGB lerden alabilir. Yöntem Akademi OSGB için kurslar açarak kişisel eğitim sağlamakla birlikte Şirketlerin ihtiyaç duyduğu OSGB ihtiyacını karşılar. Kaliteli eğitimlerin verilmesi ve iş sahibi yapma imkanları bulunan Yöntem Akademi’nin programlarına katılarak sizlerde kuruluşlarda iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği hizmeti sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 05:30
YORUM EKLE

banner325