Alexa

IŞİD İmha Ediliyor...

TSK, tarafından DEAŞ'lı teröristlerin savunma amaçlı ve barınma yeri olarak kullandığı 4 binanın imha edildiğini açıkladı.

IŞİD İmha Ediliyor...

TSK, Fırat Kalkanı Operasyonunda 09 Ekim 2016 günü saat 07.00’e kadar meydana gelen gelişmeler hakkında bilgi verdi.

TSK, Azaz-Rai sektöründe; muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından işgal edilen Üs bölgelerinde keşif ve gözetleme faaliyetleri icra edildiği, müteakip harekatı kapsamında çıkan fırsat hedeflerine yönelik topçu, ÇNRA, havan atışları yapıldığı ve Hava Kuvvetleri tarafından hava desteği sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, DEAŞ TÖ tarafından Muhalif kontrolündeki Aktarin ve Türkmen Barı meskûn mahallerine sızma girişiminde bulunulduğu, Muhaliflerin karşı koyması sonucunda sızma girişiminin engellendiği ve 14 DEAŞ TÖ mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 2 Muhalif şehit oldu.19 Muhalif yaralandı. Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 119 meskûn mahalde sağlanan kontrol durumu devam ediyor. Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 102 DEAŞ TÖ hedefine, 322 adet FIRTINA, 40 adet ÇNRA, 36 adet havan ve 18 tank atışı yapılarak ÖSO’nun ileri harekatı desteklenmiş, belirlenen hedefler tam isabetle etkisiz hale geldi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından Duvaybik ve Aktarin’de bulunan 4 hedefe 4 bomba atıldı. DEAŞ TÖ unsurlarının savunma amaçlı kullandığı 2 ve barınma yeri  toplamda 4 bina imha edildi. Koalisyon güçleri tarafından Aktarin, Türkmen Barı, Hazwan’da tespit edilen DEAŞ TÖ unsurlarına yönelik icra edilen 10 hava harekatı yapıldı  Hava harekatlarında, 17 DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hale getirildi. 1 3 bina imha edildi. DEAŞ TÖ’den temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından, çoğu tuzaklanmış 7 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edildi. Harekatın başlangıcından bugüne kadar 28 mayın ve 1023 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. 

YORUM EKLE