İstanbul'da Büyük Operasyon

İstanbul’un 39 ilçesinde 5 bin polisin katılımıyla Huzur Uygulaması yapıldı. Deniz polisinin de katıldığı uygulamada gemi ve vapurlar durdurularak incelemeye alındı.

Güvenlik 25.02.2017, 23:05 25.02.2017, 23:15
İstanbul'da Büyük Operasyon

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ında katılımıyla 39 ilçede, "Yeditepe Huzur Uygulaması" adı verilen asayiş uygulamaları yapıldı.

İstanbul genelinde yapılanuygulamada İl emniyet müdür yardımcıları ile ilçe müdürleri de ilçelerindeki uygulama noktalarında hazır bulundu. Gerekli güvenlik önlemlerini yerinde denetlediler. Terörle mücadele, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de katıldığı operasyona 5 bin polis katıldı.

Uygulama kapsamında önceden belirlenen noktalarda Polis ekipleri şüpheli kişilere yönelik kontrolleri yaptı. Uygulamada, aranan şahıslar, silah ve bıçak taşıyan şüpheliler ile uyuşturucu satıcıları üzerinde duruldu.

Huzur uygulamazına sahil şeridi olan ilçelerde deniz polisi ekipleri de katıldı. Deniz polisi tarafından yolcu gemileri ve vapurlarına yönelik ugulama gerçekleştirildi.  Deniz polisi tarafından yapılan uygulamalarda bazı gemi ve vapurlar durduruldu. Evrak kontrolü yapıldı. deniz polisi ekipleri gemi ve vapurlarda incelemelerde bulundu. İstanbul’un tüm ilçelerini kapsayan asayiş uygulamasının gece geç saatlere kadar devam edeceği belirtildi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)