Alexa

İstanbul'u Kana Bulayacaklardı

İstanbul’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon düzenlendi. İstanbul'u kana bulayacak olan teröristler kahraman polislerin operasyonuyla birlikte gözaltına alındı.

İstanbul'u Kana Bulayacaklardı
banner327

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kırsaldan gelen terör örgütü PKK üyelerinin İstanbul’da silahlı eylem hazırlığında olduğu istihbaratını aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, Çalışma kapsamında kimlikleri belirlenen şüphelilere yönelik teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan takiplerin ardından Kartal, Gaziosmanpaşa, Fatih, Bahçelievler, Esenyurt, Sultanbeyli ve Başakşehir’de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda, 15 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital veri ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından emniyette sorguya alınırken, adreslerde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital veriler ise incelemeye alındı. Yapılan incelemeler sonucu PKK’lı teröristlerin kamu kurumlarına ve güvenlik güçlerine yönelik keşif çalışması yaptıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

YORUM EKLE