Alexa

İzmir'de PKK alarmı!

İzmir’e bombalı eylem için gelen PKK’lı terörist polis ekiplerince ormanlık alanda yakalandı. diğer 2 teröristin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

İzmir'de PKK alarmı!

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kırsalda faaliyet gösteren PKK'lı bir şahsın İzmir’e geldiği ve bombalı eylem yapacağı ihbarını aldığını belirtti. İhbarı değerlendirerek harekete geçen ekipler, 100 ekip ile arama çalışmaları başlattı.

Havadan da 2 polis helikopterinin destek verip, ormanlık alanlarda da çalışma başlatın ekipler Havadan ve karadan süren çalışmalar neticesinde, kırsaldan gelen terörist, gece yarısı, 440 gram A4 tipi bomba malzemesiyle yakalandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, teröriste İzmir’de yardım ve yataklık yapan 7 şahıs yakalarken, yapılan aramalarda da 1 adet kalaşnikof tüfek, 3 adet şarjör, 61 adet mermi, bir adet Glock marka tabanca bu tabancaya ait 18 adet mermi ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Teröristin yakalandığı bölgenin hemen karşısında oturan bir vatandaş; ’’Dün akçam saatlerinde bir hareketlenme vardı burada. Polis ekipleri araçlarla ormanlık alan girdi. Polislerin çoğu sivildi. havada 2 polis helikopteri ormanlık alanı aydınlatıyordu. Ne olduğunu anlamadık. Tedirginlik yaşadık. Bilgi almak için sitenin güvenliğini aradığımda bölgede teröristlerin olduğunu öğrendim. Polisler sabah kadar ormanlık alanda çalışma yaptı. Polisin çalışması halen devam ediyor’’ dedi

YORUM EKLE