Karaçoban İYİ Parti İlçe Başkanı Durmaz Öldürüldü

Erzurum Valiliğince yapılan açıklamada Karaçoban ilçesinde çıkan kavgada iki kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Çıkan kavgada, Karaçoban İYİ Parti İlçe Başkanının öldürüldüğü belirtildi.   

Güvenlik 24.06.2018, 18:21 24.06.2018, 18:35
Karaçoban İYİ Parti İlçe Başkanı Durmaz Öldürüldü

Erzurum Valiliğince yapılan açıklamada sabah saat 08.00’da Erzurum’da başlayan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy verme işleminin 17.00 itibariyle sorunsuz bir şekilde sona erdiği belirtilerek, "Karaçoban ilçesinde iki aile arasında geçmişten gelen husumet nedeniyle çıkan kavgada her iki aileden birer kişi vefat etmiş, yapılan incelemeler sonucunda vefat eden vatandaşlarımızdan birinin Karaçoban İYİ Parti İlçe Başkanıolduğu anlaşılmıştır. "

İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı  Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi’nde yer alan İMKB Ortaokulu’nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybettiği belirtildi. İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, olayı doğruladı. 

Bunun yanında Valiliğimize ulaşan bilgilere göre bazı şahısların İçişleri Bakanlığı amblemi ve başlığı bulunan seçim görevlisi boyun kartı kullandıkları iletilmiştir.  İçişleri Bakanlığımız ve valiliğimizce hiçbir şahsa üzerinde bakanlığımızın ismi ve amblemi bulunan herhangi bir görevli kartı kesinlikle verilmemiştir ve verilmesi de söz konusu olamaz. Varsa bu kişilerle ilgili yasal işlemler yargı mercileri tarafından yürütülecektir. 
Ayrıca seçim süresince ilimizde iki ayrı yerde mükerrer oy kullanıldığı tespit edilmiş, bu kişiler gözaltına alınarak, gerekli yasal işlem başlatılmıştır" denildi. 

                                         

Yorumlar (0)