Katliamla İlgili Vali'den Detaylı Açıklama!

 Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu bu sabah Elazığ'da Teröristler tarafından düzenlenen saldırıyla ilgili detaylı açıklama yaptı.

Güvenlik 18.08.2016, 12:32 18.08.2016, 12:51
Katliamla İlgili Vali'den Detaylı Açıklama!

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Elazığ'da düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada; Orta büyüklükte bir transit tipi araçla saldırıda bulunulduğunu değerlendirdiklerini söyledi.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Olayın olduğu emniyet müdürlüğü binasına gelerek incelemelerde bulundu:  3 polisin şehit olduğu, 14’ü ağır, 146 kişinin yaralandığı saldırının, orta büyüklükteki bir transit tipi araçla gerçekleştirdiğini belirterek şöyle konuştu:


Saat 09. 14 itibariyle il Emniyet Müdürlüğümüz binasına orta büyüklükte transit tipi araçla bombalı saldırıda bulunduğunu değerlendirdik. Gerçekleşen bu hain saldırı neticesinde hastanelerimize gerek emniyet mensubu gerek sivil vatandaş olmak üzere toplam 146 tane yaralı ulaştırıldı. En son bana verilen bilgiye göre maalesef 3 tane şehidimiz var. Yaralılardan 14 tanesinin durumunun diğerlerine göre daha ağır olduğu bilgisi verildi. Diğer yaralıların ise daha hafif şekilde yaralandığı ve durumlarının ciddi olmadığı şeklinde bilgi var. Hepimize geçmiş olsun. Elazığ’a milletimize geçmiş olsun.

Yorumlar (0)