Kilis'e Roket atıldı, Yaralılar Var!

Kilis'in merkezine Afrin'den terör örgütü PKK/PYD tarafından iki roket atıldı. roketlerden birisi restorana isabet etti. Olayda 5 kişi yaralandı.

Güvenlik 01.02.2018, 20:10 01.02.2018, 20:18
Kilis'e Roket atıldı, Yaralılar Var!

Zeytin Dalı Harekatı'nın yürütüldüğü Afrin'den PYD/PKK tarafından atılan iki roketten biri Kilis kent merkezinde Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan bir restorana isabet etti. Atılan roket nedeniyle 5 kişi yaralandığı bildirildi. Yaralılar sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından polis, itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Onlarca kurtarma ve sağlık ekipleri tarafından can pazarının yaşandığı bölgede, polis güvenlik çemberi oluşturdu. Diğer roket ise boş araziye düştü.

Reyhanlı'ya atılan roket mezarlığa düştü

Terör örgütü YPG-PYD kontrolündeki Afrin bölgesinden ateşlenen bir roket, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki mezarlığa düştü. Türk Silahlı Kuvvvetleri'nin, Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığı Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristler tarafından atılan bir roket Gültepe Mahallesi'ndeki Reyhanlı Asri Mezarlığı'na düştü. Bir mezarlığa isabet eden roket çukur açtı. Saldırıda herhangi can kaybı ve yaralanma olmadı.

Bölge sevk edilen ekipler olay yerinde inceleme başlattı. Roketin atıldığı bölgeye Türk Silahlı Kuvvetleri de füze ve obüslerle misliyle karşılık verdi. 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu