Lice'deTerör Temizlik Operasyonu

Diyarbakır Lice ilçesinde teröristlere yönelik tam bir temizlik operasyonu yapılıyor. 17 helikopter ve çok sayıda zırhlı aracın katılımıyla başlatılan geniş kapsamlı büyük operasyon devam ediyor.

Güvenlik 15.03.2017, 11:03
Lice'deTerör Temizlik Operasyonu

Diyarbakır Lice ilçesinde PKK'lı teröristlera karşı başlatılan büyük operasyon devam ediyor. Operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklmada; Lice ilçesi kırsalındaki 18 köyde 5 Mart’ta 7 bin güvenlik görevlisi, 17 helikopter ve çok sayıda zırhlı aracın katılımıyla başlatılan geniş kapsamlı operasyonların devam ettiği belirtilerek açıklama şu şekilde yapıldı:

Açıklamada, “14 Salı 2017 Salı günü icra edilen operasyon kapsamında,  Lice ilçesi mülki sınırlar içerisindeki 5 köy ve mezralarında toplam 139 ev ve eklentileri ile arazide icra edilen arama faaliyeti neticesinde, bir adet av tüfeği, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiş, 3 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Tesis edilen 28 yol kontrol noktasında yapılan kontroller neticesinde, 66 araç ve 952 şahsın sorgulaması yapılmıştır.  Bölücü terör örgütü mensuplarına ait 2 sığınak, 2 terörist mevzi tespit edilmeyi müteakip kullanılamaz hale getirilmiş, sığınaklar içerisinde bulunan çok sayıda örgütsel doküman ile yaşam ve giyim malzemeleri Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince yerinde imha edilmiştir.  Teröristlerce 100 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilmiş bir adet EYP düzeneği tespit edilmeyi müteakip, Patlayıcı Madde İmha Timi marifetiyle yerinde tahrip edilmiştir. Narko-terörizmle mücadele kapsamında, 150 kilogram toz, 240 kilogram kubar esrar olmak üzere toplam 390 kilogram uyuşturucu madde ele geçirilmiş olup, ele geçirilen malzemeler Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince muhafaza altına alınmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara olumsuz hava ve iklim şartlarına rağmen artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir” denildi.

 

Yorumlar (0)