Maçka Saldırısında "Türk Tarık" İzi

Karadeniz'de PKK Terörü panik havası yaşatmaya çalışırken güvenlik güçlerinin dikkatli davranışları karşısında her defasında PKK bozguna uğruyor.

Güvenlik 12.08.2017, 09:56 12.08.2017, 10:09
Maçka Saldırısında "Türk Tarık" İzi

Dün, Trabzon'un Maçka ilçe kırsalında sivil 2 kişinin şehit edilmesi ve bir güvenlik görevlisinin de yaralanması olayını yapan bir terörist grup deşifre edildi.

Karadeniz'de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü PKK’nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları bilindiğini açıklayan yetkililer bu grubun tespit edildiğini ve kimler olduğunun  bilindiğinin altını çiziyor.

Açıklamada, bu grupların başında ise “Türk Tarık” kod adlı Barış Öner ve “Cudi Zaza” kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

‘Yeşil liste’ olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin’in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor. 

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu