banner434

Malatya'da Deva Partisine Silahlı Saldırı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Pütürge İlçe Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendi. Yapılan açıklamada. "demokrasiye yapılmış bir saldırı olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz." denildi.

Güvenlik 16.04.2022, 16:11 16.04.2022, 23:06
Malatya'da Deva Partisine Silahlı Saldırı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Pütürge İlçe Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendiği açıklaması geldi.  Yaklaşık 10 gün önce 5 Nisan gecesi meydana gelen saldırı yeni farkedildi.

Malatya Valiliği, olayın parti tarafından kamuoyuna duyurulmasının ardından gece yarısından sonra bir açıklama yaptı ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada: "DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi Malatya Pütürge İlçe binasına dün gece kimliği belirsiz kişilerce silahlı bir saldırı yapılmıştır. Saldırıcı sonucunda ilçe binamızın camları kırılmış, bazı demirbaş eşyaları zarar görmüştür." denildi.

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş,yaptığı açıklamada, "Gece geç saatlerde yapılan saldırıda parti binamızın camları kırılmış olup ayrıca çeşitli demirbaşlarımız zarar görmüştür. Binamıza toplamda 7 adet kurşun isabet etmiştir. Bugün Deva Partisine yapılan silahlı saldırı yarın başka siyasi partilere de yapılabilir. Bu açıdan bir an önce faillerin yakalanıp cezalandırılmasını ve toplum vicdanın rahatlatılmasını bekliyoruz.' dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)