Muhalif Partilere ve Gazetelere Operasyon...

Umdğunu bir türlü bulamayan AKP, Erken seçim yapılmadan önce güç gösterisi yapacağı dillerde dolanıyor.

Güvenlik 25.08.2015, 21:55 24.07.2016, 22:35
Muhalif Partilere ve Gazetelere Operasyon...

Umdğunu bir türlü bulamayan AKP Erken seçim yapılmadan önce güç gösterisi yapacağı dillerde dolanıyor. Taraf ğazetesinde yer alan habere göre aralarında gazetecilerinde olduğu muhalif 200 gazeteciyi göz altına alacak.

AKP CHP’li belediyelere kadar muhalefet partilerine mensuplarına yönelik operasyon yapmak için raflardan dosyaları indirdiği belirtiliyor.

ÖNÜMÜZDE AKP OPERASYONLARI VAR

7 Haziran seçimlerinin ardından başlayan terör olayları, en çok AKP’yi etkilediği Terör olaylarının ardından HDP’ye olan tepkinin artacağını ve HDP’nin baraj altında kalacağını inanan bazı AKP yöneticileri, Ağustos ayının başından bu yana yaptıkları anketlerden istedikleri sonucu göremedikleri ifade ediliyor. Taraf Gazetesine göre, 'Saray’a ve AKP yönetimine sunulan tüm anketlerde, AKP’nin oylarında düşüş olduğu görüldü. Seçmenler nezdinde yapılan yoklamalarda, halkın terör olaylarından AKP Hükümeti’ni sorumlu tutma eğiliminin yüksek olduğu yönünde verilere ulaşıldı. Bu gelişmeler üzerine, bir dizi algı operasyonu hazırlandı. Bu kapsamda gündeme alınan dosyalar arasında ise, 7 Haziran seçimleri öncesinde gündeme gelen muhalif şirketler ile medya mensuplarına yönelik operasyonun gerçekleştrilmesi, milletvekili olmayan HDP yöneticileri hakkında operasyonlar yapılması, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a siyasi yasak getirilmesi, CHP ve MHP’li belediye yöneticilerine yönelik yolsuzluk operasyonu yapılması bulunuyor. Söz konusu operasayonlarla, terör olaylarının gölgelenmesi, kamu görevlilerine ve seçmenlere AKP halen devletini sahibi mesajı verilmesi amaçlanıyor.'

DAVUTOĞLU İLE SARAY KARŞI KARŞIYA MI GELDİ?

Gazete,Algı operasyonları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibi ile “derin AKP” ekibini karşı karşıya getirdiğini belirterek: 'Derin AKP olarak nitelendirilen ekibin içinde, bazı Saray danışmanları, bazı üç dönemlik kuralına takılan siyasetçiler, kamu görevlileri ve iş adamı ile yandaş medya yöneticilerinden oluşuyor. Bu kesim, seçimler öncesinde içinde medya mensuplarının da yer aldığı büyük bir operasyon yapılması konusunda ısrar ediyorlar. Bu operasyonlarla, AKP seçmeninin diri tutulacağı görüşüne savunan ekip, Doğan Grubu ve cemaete yakın medya kuruluşlarına yönelik yapılacak operasyonun AKP seçmeni üzerinde büyük etki sağlayacağı inanıyor.'deniliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP’deki bir çok yönetici ise, bu tür operasyonların ters tepeceğıini belirterek, operasyonlara izin vermiyorlar. Hatta, zaman zaman yapılan sert tartışmalarda Davutoğlu ekibinin, operasyonlara “bunları dünyayı anlatamayız” diyerek tepki gösterdiği ifade edildi.

Yorumlar (0)
banner442