Necmettin Öğretmenden Acı Haber Geldi

16 Haziran’da kaçırılan 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz’dan acı haber geldi. Pülümür Çayı üzerinde bulunan cesetin Necmettin Öğretmene ait olduğu öğrenildi.

Güvenlik 15.07.2017, 10:53 15.07.2017, 11:14
Necmettin Öğretmenden Acı Haber Geldi

12 Temmuz 2017 tarihi saat 12.20 sıralarında Tunceli-Pülümür karayolu 25. kilometresinde bulunan Pülümür Çayı üzerinde erkek cesetini Devlet Hastanesi’nde yapılan ön otopside Öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olduğu anlaşıldı.

Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderilen cesetten alınan doku örnekleri, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesinden alınan DNA örnekleriyle uyuştuğu belirlendi. Cesedin PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz’a ait olduğu kesinleşmiş oldu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğretmenlik yapan 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz, 16 Haziran günü tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda yol kesen terör örgütü PKK’lı bir grup tarafından aracı kurşunlanıp yakıldıktan sonra kaçırılmıştı.

Gümüşhane’nin Torul İlçesi’nin Demirkapı Köyü’nde oturan ve çiftçilik yapan 4 çocuk babası Hamit Yılmaz, oğlunun akıbetini öğrenmek için çalmadığı kapı kalmamıştı.Necmettin öğretmen için seferber olan yetkililer bir türlü kendisine ulaşamamıştı.

22 Haziran'da Terör örgütü PKK’ya yakın bir internet sitesi  Necmettin Yılmaz’ın öldürüldüğünü duyurmuştu   Yetkililer bunu doğrulamamış haberin gerçeği yansıtmadığını belirtmişlerdi. 

 Tunceli Valiliği  öğretmen Yılmaz ile ilgili yaptığı açıklamada, “Öğretmenimizin şehit edildiğine dair herhangi bir bulgu ve emareye rastlanılmamış olup kayıp olan öğretmenimizin bulunması için bölgede güvenlik güçlerimizce çalışmalar aralıksız devam etmektedir” denmişti.

AYBÜKE GİBİ HENÜZ İLK GÖREVİYDİ

Necmettin Yılmaz’ın Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Çiftçibaşı Köyü’ne sözleşmeli olarak 8 ay önce atandığıöğrenildi. Batman’da 9 Haziran’da terör örgütüPKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan ve Türkiye’yi yasa boğan 23 yaşındaki öğretmen Şenay Aybüke Yalçın da ilk görev yerinde şehit olmuştu.

Yorumlar (0)