Alexa

Ömer Çelik'ten 2 Kişinin vurularak öldürülmesiyle ilgili açıklama

MALATYA'nın Pötürge ilçesinde, oy verme işlemi sırasında kavga çıktı. 2 kişi, tabancayla vurularak yaşamını yitirdi. Olayla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapılan açıklamada; "bu işin sorumlularının açığa çıkarılması için bir çalışma yürütecek" dedi.

Ömer Çelik'ten 2 Kişinin vurularak öldürülmesiyle ilgili açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’nın Seyhan ilçesi Lütfiye Kısacık İlkokulunda oyunu kullanmasının ardından gazetecilere açıklama yaparak, 'Malatya'daki seçim kavgasının sorumluları cezalandırılacaktır' dedi.

MALATYA'nın Pötürge ilçesinde,sabah saatlerinde sandık başında çıkan kavgada 2 kişi, tabancayla vurularak hayatını kalbetti.  Bölünmez Mahallesi İlkokulu'na kurulan sandık başında, oy kullanma işlemi sırasında iki grup arasında tartışma kısa zamanda silahlı kavgaya dönüştü.Alınan bilgiye göre,  Kavga sırasında tabancayla vurulan Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş, yaşamını yitirdi. 

Partiler arasında partiler arasında husümetten kaynaklanan bir olay olmadığını belirten  Ömer Çelik, Malatya'daki seçim kavgasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Emniyet ve  savcılık ortak bir çalışmayla bu işin sorumlularının açığa çıkarılması için bir çalışma yürütecek, netice itibarıyla sorumlu olan kimse mutlaka cezalandırılacaktır. Bugün siyaset yapma günü değildir. Bu olaylar siyaset yapma meselesi değildir. Partiler arasındaki bir husumet, gruplar arasındaki bir husumet gibi sunulması şeklinde bir sorumsuzluktan kaçınmak gerekir. Türkiye'nin her tarafındaki kardeşlerimiz, vatandaşlarımız, lütfen bu şekilde, böyle çatışma çıkaracak kavga ya da benzeri olaylara sebebiyet verecek olaylardan uzak duralım. Herhangi bir şekilde bugüne daha fazla acı karışmasını istemiyoruz."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325