Ordu'da Dur İhtarına Uymayan Mahkum Vuruldu!

Ordu'da cezaevine götürülmekte olan bir mahkum kaçmaya çalışırken başından vuruldu. yapılan açıklamaya göre mahkum polis aracından kaçmaya çalışan mahkum dur ihtarına uymadı.

Güvenlik 14.01.2019, 22:21
Ordu'da Dur İhtarına Uymayan Mahkum Vuruldu!

Ordu kapalı cezaevine götürülürken polis aracından bir anda fırlayarak kaçmaya çalışan mahkum, "Dur" ihtarına uymayınca başından vuruldu.

Ünye'de çıkarıldığı mahkemede tutuklanan kişi M Tipi Kapalı Cezaevine götürülmek üzere yola çıktı.Polis aracından atlayarak kaçmaya çalışan mahkum "Dur" ihtarına uymadı. mahkum, polis tarafından başından vurularak yaralandı.

Ordu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, saat 14.00 sıralarında, hakkında biri cezaevinden firar olmak üzere 3 ayrı yakalama müzekkeresi bulunan M.G'nin (27) infaz ekibince yakalandığı ve gerekli işlemler için adliyeye sevk edilerek tutuklandığı belirtildi.

Bu kişinin cezaevine teslimi öncesi Ünye Devlet Hastanesi'nden gerekli doktor raporu alınması sonrası çıkışta yanında bulunan iki polis memurunu iterek koşar vaziyette devlet sahil yoluna kaçtığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Peşinden takip eden infaz ekibi görevlisi polis memuru kaçan kişinin ayaklarına doğru bir el ateş etmiş, her ikisinin de koşar vaziyette olması, sahil yolunun yoğun trafiği gibi nedenler ile şüpheli M.G. yaralanmıştır. Yaralanan şüpheli M.G, hastanede tedavi altına alınmış olup polis memuru da gözaltına alınmıştır. Konu hakkında cumhuriyet savcısına bilgi verilerek adli ve idari tahkikata başlanmıştır."

Yorumlar (1)
Halk 3 yıl önce
Eli kelepçeli olup bu insan ne kadar kaçabilir ya adalet diyip duranlar burda adalet nerde elinde kelepceyle kanlar içinde yatıyo ne kadar suçlu olursa olsun çocuğun resmini görünce vicdanı olan herkes bunu dert edinir rezillik boşuna adalet var demesin kimse