PKK'dan Eş Zamanlı Kahpe Saldırı!

Şırnak'ta, Şerivan Ormanları Sori Tepe mevkiinde operasyon yürüten güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmalarda 1 asker şehit oldu.

Güvenlik 16.08.2017, 11:22
PKK'dan Eş Zamanlı Kahpe Saldırı!

Şırnak Merkez Güneyçam Köyü Üs bölgesi’ne PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırı düzenlendi. Saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada PKK’lılar kaçarken, üs bölgesinden PKK’lıların muhtemel kaçış noktalarına havan topları ile atış yapıldı.

Güneyçam’daki çatışma ile eş zamanlı olarak Şırnak Merkez Şerivan Ormanları Sori tepe mıntıkasında operasyona giden güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. PKK’lı teröristler tarafından açılan ilk ateşte 1 asker şehit olurken, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Şehit askerin cenazesi helikopter ile 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na oradan da ambulansla Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaçan PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için Namaz Dağı Üs Bölgesi’nden derin vadiler top atışları yapıldı. Atak tipi helikopter de operasyona destek verdi.
Bölgeye destek gönderildi.

Bölgede, PKK'lılrın etkisiz hale getirilmesi için başlatılan  operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)